Cicha noc

Autor:
Małgorzata Rogala
Wydawcy:
Czwarta Strona - Grupa Wydawnictwa Poznańskiego (2019)
Legimi (2019)
Wydawnictwo Poznańskie
Wydane w seriach:
Agata Górska i Sławek Tomczyk
Agata Górska i Sławek Tomczyk - Małgorzata Rogala
ISBN:
978-83-66431-53-9, 978-83-66431-54-6
978836431539
Autotagi:
druk
książki
powieści
proza
4.0 (13 głosów)

W telewizji odnosi sukces nowy program - „Nowe życie”. Reality show przedstawia historię życia ludzi, którzy stoczyli się na margines społeczny. Podczas świętowania triumfu pierwszego sezonu dochodzi do zbrodni. Jedna z zaproszonych osób budzi się z ostrym kacem, a w drodze do toalety natrafia na leżącego we własnych fekaliach reżysera. Widok odrzuca kobietę. Postanawia zakryć mu twarz, a wtedy zdaje sobie sprawę, że mężczyzna nie żyje. Sławek odbywa szkolenie w Budapeszcie, więc tym razem śledztwo przypada Górskiej i Chudemu. Na początku nie ma żadnego punktu zaczepienia, ale z czasem wszystko się rozkręca. Każdego dnia dochodzą nowe ciekawostki z życia denata. Agacie zaprząta głowę inna sprawa. Kinga, siostra Sławka, poznaje nowego chłopaka, z którym postanawia wyjechać do Wiednia na jarmark bożonarodzeniowy. Jednak podczas wyjazdu dochodzi do pewnego incydentu. Kinga zostaje porwana, a wszystko wskazuje na to, że jej porywacz chce ją sprzedać do burdelu. To, że uwielbiam serię o Górskiej i Tomczyku chyba każdy już wie. Siódmy tom tego cyklu przebił wszelkie moje oczekiwania. Ta część była najbardziej emocjonalną częścią ze wszystkich. Gdy Kinga zostaje porwana, z głównych bohaterów wypływają wszystkie uczucia. Wiele razy podczas lektury miałam łzy w oczach i ciarki na skórze. Autorka jak zawsze genialnie przedstawiła wątek obyczajowy, tym razem skupiając się na handlu żywym towarem. Coraz częściej słyszy się o zaginionych osobach. Co się dzieje z takimi ludźmi? Gdzie trafiają? Sieć powiązań pomiędzy osobami zamieszanych w zbrodnię kolejny raz została świetnie poprowadzona. Jak śledztwo w sprawie śmierci reżysera jest dość spokojne, tak wątek Kingi jest pełen napięcia, emocji i akcji. Soft kryminał dla początkujących lub czytelników, którzy nie przepadają za rozlewem krwi.
Więcej...
Wypożycz w bibliotece pedagogicznej
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje
  • Najlepsza część z całej serii!
  • Małgorzata Rogala - CICHA NOC • W tej świątecznej powieści wracają "starzy znajomi" - starsza aspirant Agata i jej narzeczony komisarz Sławek. To już VII część serii AGATA GÓRSKA i SŁAWEK TOMCZYK opowiadającej o działaniach warszawskich policjantów śledczych. • Tym razem "zaroiło " się od wątków kryminalnych. Do rozwiązania nie jest jedna zagadka, ale aż trzy : zabójstwo reżysera znanego programu telewizyjnego, anonimowe pogróżki przesyłane pocztą Agacie i zniknięcie Kingi, siostry komisarza Tomczyka. • Do zadań specjalnych skierowano jak zwykle Agatę, ale jej partnerem zostaje Chudy, czyli aspirant Adam Chudecki, od zawsze współpracujący z głównymi bohaterami serii. Dotychczasowy partner Agaty , komisarz Sławek został wysłany na szkolenie do Budapesztu, ale Tomczyk na wieść o zniknięciu Kingi wraca i nieoficjalnie wspiera śledztwo. • Coraz wnikliwsze zgłębianie problemów pokazuje, że wszystkie trzy historie bardzo mocno zazębiają się. • Jak poradzą sobie ze sprawą Agata i Adam oraz działający nieformalnie Sławek? • POLECAM tę kolejną intrygującą powieść serii z zagadkami kryminalnymi, ale i też mocno rozwiniętymi wątkami obyczajowymi. A wszystko dzieje się z klimatem świąt w tle.
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo