Obietnica dla zmarłej

Tytuł oryginalny:
Promise to the dead
Autor:
Victoria Jenkins
Tłumaczenie:
Maciej Pintara
Małgorzata Stefaniuk
Wydawcy:
Legimi (2019-2021)
Wydawnictwo Amber (2018-2021)
ISBN:
978-83-241-7068-5, 978-83-241-7129-3
978-83-241-8174-2
Autotagi:
beletrystyka
druk
e-booki
książki
powieści
proza
5.0

Bohaterki Dziewczyn w wodzie ścigają kolejnego seryjnego mordercę, same ścigane przez własną przeszłość.

Czwarty tom cyklu łączącego trzymający w napięciu kryminał z inteligentnym thrillerem psychologicznym.Jego bohaterkami są dwie młode policjantki z bolesną przeszłością: Alex King i Chloe Lane.

Ciemną nocą dwoje młodych ludzi, Matthew i Stacey, wraca górską drogą do domu. Ich samochód odmawia posłuszeństwa i Matthewidzie poszukać pomocy.Następnego ranka w aucie zostaje znaleziona zamordowana Stacey, a Matthew – zniknął...Wezwani na miejsce zbrodni śledcza Alex King i jej zespół odkrywają wkrótce przerażający związek z zaginięciem innego młodego człowiekai znalezieniem zwłok sprzed 30 lat.Alex wie, że zaginieni i martwi mają jej coś do opowiedzenia. Ale czy zdąży to usłyszeć w porę, by wykryć zabójcę, zanim on znów zaatakuje?

Więcej...
Wypożycz w bibliotece pedagogicznej
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje
  • Fajna książka ciekawa szybko ja przeczytałam. Litery czytelne ogólnie książka wciąga od pierwszej strony. Polecam.
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo