Wypalona mama:

co zrobić, kiedy masz zwyczajnie dość?

Tytuł oryginalny:
Mommy burnout
how to reclaim your life and raise healthier children in the process,
Autor:
Sheryl Ziegler
Tłumacz:
Agnieszka Cioch
Wydawcy:
IBUK Libra (2020)
NASBI (2020)
ebookpoint BIBLIO (2020)
GWP Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne (2019-2020)
ISBN:
978-83-7489-800-3, 978-83-7489-810-2
Autotagi:
dokumenty elektroniczne
druk
e-booki
książki
podręczniki
poradniki
4.0

Czujesz się zmęczona? Przytłacza cię nadmiar obowiązków? Nieustannie odkładasz swoje sprawy na bliżej nieokreślone potem? Marzysz o tym, żeby uciec od własnych dzieci, a jednocześnie masz wyrzuty sumienia, że nie poświęcasz im całego swojego czasu i energii? Czujesz się winna, gdyż swoją złość i rozgoryczenie wyładowujesz na dzieciach?

Prawdopodobnie nie tak wyobrażałaś sobie macierzyństwo. Prawdopodobnie cierpisz z powodu wypalenia macierzyńskiego.

Współczesne mamy ulegają ogromnej presji niemożliwych do sprostania wymagań: mają wychowywać dzieci i jednocześnie rozwijać karierę zawodową, zawsze wyglądać olśniewająco, dbać o zdrową dietę rodziny, realizować swoje pasje, udzielać się towarzysko, a gości podejmować w wypucowanym na błysk domu. Czują, że muszą być doskonałe na każdym polu, i mają poczucie winy, gdy to się nie udaje. Czują, że to na nich spoczywa odpowiedzialność za szczęście rodziny.

To dążenie do perfekcji jest destrukcyjne, powoduje stres, zmęczenie, rozdrażnienie, ciągły niepokój, które w końcu prowadzą do wypalenia macierzyńskiego. Frustracja nieustannie narasta i obezwładnia, a nagromadzone napięcie nie znajduje ujścia. Uszczęśliwienie dzieci staje się misją, a dbanie o innych jest ważniejsze niż zadbanie o własne podstawowe potrzeby. Wypalona mama jest nieszczęśliwa, przygnębiona i przytłoczona.

Dzięki radom zawartym w książce Wypalona mama odnajdziesz równowagę i spokój, zadbasz o siebie i swoje potrzeby, uwolnisz się od perfekcjonizmu i na nowo odkryjesz radość z macierzyństwa. Ten poradnik to recepta na problemy wypalonej mamy.

Co znajdziesz w tej książce?

Informacje, które pomogą ci rozpoznać wypalenie macierzyńskie.

Życzliwe, pomocne i pełne zrozumienia podejście do trudności, które przeżywasz.

Rzetelną wiedzę i wsparcie.

Prawdziwe historie i przykłady z życia innych mam, stanowiące najlepszą ilustrację problemu wypalenia i odnoszące się do twojej sytuacji.

Sprawdzone rozwiązania i proste rady do zastosowania od zaraz.

Praktyczne narzędzia, które pomogą ci oprzeć się chęci bycia mamą doskonałą i powstrzymać wyniszczające wypalenie.

Lekką formę, dzięki czemu lektura poradnika jest przyjemna i łatwa.

Więcej...
Wypożycz w bibliotece pedagogicznej
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje
  • Świetna, choć niezbyt skorzystam z rad w niej zawartych (a właściwie jednej, która wg autorki jest lekiem na całe zło - "wygadaj się przyjaciółce"). Niemniej jednak jest to książka dość przygnębiająca, bo mój wniosek jest taki, że właściwie to każda mama jest "wypalona"... choć może to jednak trochę pocieszające....
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo