Piękne ciało

Tytuł oryginalny:
Beautiful corpse
Tłumaczenie:
Anna Krochmal
Robert Kędzierski
Autor:
Christi Daugherty ...
Wydawcy:
NASBI (2019)
Legimi (2019)
ebookpoint BIBLIO (2019)
Wydawnictwo Czarna Owca (2018-2019)
ISBN:
9788380157378, 978-83-8015-693-7
978-83-8015-736-1, 978-83-801736-1
Autotagi:
dokumenty elektroniczne
druk
e-booki
książki
powieści
proza
Więcej informacji...
5.0 (3 głosy)

Dowody nigdy nie kłamią. Trzeba tylko dobrze je odczytać.

W prestiżowej dzielnicy Savannah popełniono morderstwo. Ofiarą jest Naomi Scott, młoda studentka prawa. Dziewczynę zastrzelono i brakuje świadków tragicznego zdarzenia.

Morderstwem interesuje się reporterka kryminalna Harper McClain. Dziennikarka odnosi wrażenie, że zna ofiarę. Wydaje się jej, że kojarzy tę twarz! Tylko skąd? Zupełnie nie może przypomnieć sobie okoliczności spotkania z Naomi.

Według policji zabójcą może być jeden z trzech mężczyzn: były chłopak z kryminalną przeszłością, szalenie zadurzony właściciel baru lub syn prokuratora generalnego, z którym Naomi się spotykała. Wszyscy trzej twierdzą, że ją kochali. Czy któryś z nich mógł zabić?

Gdy całe miasto domaga się odpowiedzi na pytanie kto zabił?, Harper spotykają problemy zawodowe. W redakcji gazety szykuje się kolejna fala zwolnień. Szefowa Harper obawia się, że obie mogą stracić pracę. Jeżeli chcą przetrwać, dziennikarka musi rozwiązać zawiłą zagadkę pełną zazdrości, miłości i intrygi.

Christi Daugherty przez wiele lat pracowała jako dziennikarka. Pod pseudonimem C.J. Daugherty napisała cykl thrillerów dla młodzieży Wybrani, który przetłumaczono na 24 języki. Jej pierwsza powieść kryminalna Echo morderstwa ukazała się w 2018 roku.

Więcej...
Wypożycz w bibliotece pedagogicznej
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje
  • całkiem dobra książka, chociaż niestety trzeba przeczytac najpierw piewszą część. nastrój w stylu starych kryminałów.
  • Żeby zrozumieć sens i wątek książki trzeba przeczytać pierwsza część. Bardzo ciekawa fabuła, potrafiącą zaskoczyć czytelnika mam nadzieje ze pisarka ma w planach dalsza część bo po tej książkę można poczuć niedosyt.
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Opis
Tłumaczenie:Anna Krochmal Robert Kędzierski
Autorzy:Christi Daugherty Anna Tłumacz Krochmal Robert Tłumacz Kędzierski
Wydawcy:NASBI (2019) Legimi (2019) ebookpoint BIBLIO (2019) Wydawnictwo Czarna Owca (2018-2019)
ISBN:9788380157378 978-83-8015-693-7 978-83-8015-736-1 978-83-801736-1
Autotagi:beletrystyka dokumenty elektroniczne druk e-booki epika książki literatura literatura piękna powieści proza zasoby elektroniczne
Powyżej zostały przedstawione dane zebrane automatycznie z treści 12 rekordów bibliograficznych, pochodzących
z bibliotek lub od wydawców. Nie należy ich traktować jako opisu jednego konkretnego wydania lub przedmiotu.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo