Zjazd absolwentów

Tytuł oryginalny:
Jeune fille et la nuit
Autor:
Guillaume Musso
Tłumacz:
Joanna Stankiewicz-Prądzyńska ...
Wydawcy:
Wydawnictwo Albatros (2014-2021)
Legimi (2019)
Wydawnictwo Abedik S. A (2018)
ISBN:
978-83-8125-658-2, 978-83-8125-687-2
978-83-8125-747-3, 978-83-8215-424-5
Autotagi:
druk
książki
powieści
proza
Więcej informacji...
4.0 (24 głosy)

DZIEWCZYNA, KTÓRA ZNIKA W NOCY.

PRZYJACIELE ZWIĄZANI TRAGICZNĄ TAJEMNICĄ.

POWRÓT DO MIEJSCA, W KTÓRYM WSZYSTKO SIĘ ZACZĘŁO…

Riwiera Francuska – zima 1992 roku.

W mroźną noc, gdy kampus liceum zostaje sparaliżowany przez burzę śnieżną, dziewiętnastoletnia Vinca Rockwell, jedna z najzdolniejszych uczennic w szkole, ucieka z nauczycielem filozofii, z którym ma potajemny romans. Dla nastoletniej dziewczyny miłość oznacza wszystko albo nic. Nikt już nigdy jej nie zobaczy.

Riwiera Francuska – wiosna 2017 roku.

Kiedyś nierozłączni Thomas i Maxime – najlepsi przyjaciele Vinki – nie kontaktowali się ze sobą od czasów szkolnych. Spotykają się dopiero na zjeździe absolwentów. Zaraz po nim szkoła ma zostać rozebrana. Thomas i Maxine wiedzą, że w budynku ukryte są zwłoki. I że wkrótce nic już nie stanie na przeszkodzie, by prawda wyszła na jaw.

Najpopularniejszy autor we Francji, którego książki nie schodzą z list bestsellerów na całym świecie, tym razem powraca w sensacyjnej książce, także dla fanów powieści Joela Dickera PRAWDA O SPRAWIE HARRY’EGO QUEBERTA, Harlana Cobena NIE MÓW NIKOMU, Gillian Flynn ZAGINIONA DZIEWCZYNA. Atmosfera książki w stylu TAJEMNEJ HISTORII Donny Tartt i MIASTECZKA TWIN PEAKS Davida Lyncha.

Jedna z najlepszych powieści kryminalnych, jaką czytałem od lat. A przede wszystkim – wspaniale napisana!

A.J. Finn, autor Kobiety w oknie

Niesamowicie satysfakcjonująca… Ta książka trzymała mnie do późnej nocy i po prostu musiałem przekręcać jej strony!

Harlan Coben

Więcej...
Wypożycz w bibliotece pedagogicznej
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje
  • Jedna z najlepszych od Musso.
  • Musso to pisarz o niewątpliwym talencie. Jego powieści są na maxa wciągające... Pobudzają emocje... Przeżywa się historię wspólnie z bohaterami. • Ta książka to połączenie jego niebanalnego stylu pisarskiego z elementami sensacji, co według mnie jest po prostu DZIEŁEM! • Polecam bardzo!
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Opis
Inne tytuły:Parce que je t'aime
Autor:Guillaume Musso
Tłumaczenie:Joanna Stankiewicz-Prądzyńska Urszula Gardner
Wydawcy:Wydawnictwo Albatros (2014-2021) Legimi (2019) Wydawnictwo Abedik S. A (2018)
ISBN:978-83-8125-658-2 978-83-8125-687-2 978-83-8125-747-3 978-83-8215-424-5
Autotagi:audiobooki beletrystyka dokumenty elektroniczne druk e-booki epika książki literatura literatura piękna nagrania powieści proza zasoby elektroniczne
Powyżej zostały przedstawione dane zebrane automatycznie z treści 16 rekordów bibliograficznych, pochodzących
z bibliotek lub od wydawców. Nie należy ich traktować jako opisu jednego konkretnego wydania lub przedmiotu.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo