Życie Cię kocha, Lili

Autor:
Anna Harłukowicz-Niemczynow
Lektor:
Marta Żmuda-Trzebiatowska
Wydawcy:
Storybox.pl (2020)
Wydawnictwo Filia (2019-2020)
Wydawnictwo Edipresse Polska (2019)
Heraclon International
Wydane w seriach:
Kolory Życia
Kolory Życia (Wydawnictwo Edipresse Polska)
Audiobook
Audiobook - Heraclon International
ISBN:
978-83-8075-719-6, 978-83-8164-338-2
978-83-8195-053-4, 978-83-8117-752-8
Autotagi:
audiobooki
beletrystyka
CD
druk
książki
MP3
powieści
proza
3.0 (5 głosów)

Lilianna Berg każdego poranka otwiera oczy i przyjmuje z radością to, co przyniesie kolejny dzień. Bo z pewnością jest wyjątkowy i już nigdy się nie powtórzy. Dziewczyna kolekcjonuje unikatowe, barwne sukienki, które odzwierciedlają jej osobowość, odwagę i gotowość na podejmowanie nowych wyzwań. Codziennie rano staje przed lustrem, patrzy z radością na swoje oblicze i mówi: Życie Cię kocha, Lili. Cztery proste słowa, które są początkiem wszystkiego. Mimo utraty rodziców ma wyjątkową pogodę ducha i nosi głowę wysoko, a przeszkodom, które napotyka na swojej drodze, dziarsko stawia czoła. Spotkanie z radosną i kolorową Lili jest jak piękny letni poranek. Wnosi świeżość, energię, łamie utarte schematy i... daje kopniaka do tego, by w końcu się obudzić i zacząć naprawdę żyć. Bo bez względu na to, ile masz lat, kim jesteś i co robisz, życie cię kocha, i tylko od ciebie zależy, co zrobisz z tą miłością. W książce znajdziesz 52 afirmacje!
Więcej...
Wypożycz w bibliotece pedagogicznej
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje
  • Zabawna, ujmującą i pozytywna książka. Polecam.
  • To cz. I cyklu : LILIANNA BERG. Powieść pełna optymizmu, pozytywnej energii i dobrych myśli, a to za sprawą głównej bohaterki, która każdego dnia powtarza afirmację, że "życie ją kocha", więc ona i my, też powinniśmy je kochać. • Aż trudno uwierzyć, ale spróbujmy przejąć tę afirmację bohaterki, która zakłada "kolorowe sukienki" i bierze z życia to , co najlepsze i dając innym z siebie, też samo dobro. • A tego nauczyła ją babcia Rozalia , że w życiu należy kierować się tylko pozytywnymi myślami. • Powieść ma wysokie oceny wśród recenzentów, lubię książki tej autorki, nawet tę powieść dobrze mi się czytało, ale trochę za dużo lukru spływało " z tego tortu"
  • Bardzo zabawna, ciekawie napisana historia z rodzaju lekkich , łatwych i przyjemnych
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo