Samarytanin

Autorzy:
Dete Meserve
Jan Tłumacz Kabat
Tłumacz:
Jan Tłumacz Kabat
Wydawcy:
Świat Książki (2019)
Dressler Dublin
Wydane w seriach:
Tajemnica Kate Bradley
Tajemnica Kate Bradley/ Dete Meserve, 1
ISBN:
978-83-813-9273-0
Autotagi:
druk
książki
powieści
proza
3.7 (3 głosy)

Dziennikarka telewizyjna Kate Bradley rozwiązuje zagadkę tajemniczego dobroczyńcy, który podrzuca ludziom pod drzwi ogromne kwoty pieniędzy. Nikt nie wie, skąd pochodzą, ani dlaczego ktoś się ich pozbywa w ten szczytny sposób. Gdy Kate zadaje rozmówcom niewygodne pytania, zabawna powieść niespodziewanie zmienia się w zapis trudnego śledztwa. Dziennikarka nie ma jednak pomysłu, jak odnaleźć dobroczyńcę, który nie chce dać się poznać. Komu może zależeć na unikaniu rozgłosu?
Więcej...
Wypożycz w bibliotece pedagogicznej
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje
  • Autorka powieści to znana w światku filmowym producentka, ale i też prezes agencji filmowej. W dorobku literackim ma kilka pozycji, a na polskim rynku wydawniczym pojawiła się jej powieść z 2014 roku, Samarytanin, która została zekranizowana i dostępna na platformie Netflix. • Powieść ta to część I cyklu : TAJEMNICA KATE BRADLEY. To główna bohaterka, dziennikarka telewizyjna, która, jak wielu podobnych jej, walczy o karierę w bezlitosnym biznesie stacji telewizyjnych, wyszarpujących sobie, co ciekawsze tematy. To ciągły wyścig o to : kto ma lepsze notowania, lepsze wyniki oglądalności i bardziej zainteresuje widownię. • Kate trafia się nie lada gratka, gdy dowiaduje się, że raptem w Los Angeles znalazł się Dobry Sam, który tak ot, anonimowo, podrzuca pod drzwi 10 mieszkańcom miasta worki, z dziwną cyferką 8, a w nich 100 tysięcy dolarów. • Kim jest darczyńca? Dlaczego to robi? Dlaczego anonimowo? • Dziennikarka zdaje sobie sprawę, że rozwiązanie zagadki samarytanina może być przełomem w jej karierze. • Drąży temat, dociera do obdarowanych, sprawdza dowody wpłat i SUKCES - znajduje człowieka! Jej zdumienie jest ogromne - to jej były narzeczony, marzący o karierze kongresmena. Pięć minut Jacka Hansena - wywiady, spotkania, wzrost popularności, gromada naśladowców i jeszcze ogromne starania, by odzyskać byłą narzeczoną. • Ale w tym szerokim "rozgardiaszu" popularności Jacka, Kate coś się nie zgadza. Czuje, że Dobry Sam nie do końca jest szczery i z nią , i ze swymi wyborcami. • I nagle wybucha bomba. Kate wraz ze swym asystentem wpadają na właściwy trop. Owszem Jack podrzucił część pieniędzy, ale właściwym darczyńcą jest zupełnie ktoś inny. Ktoś, kto wcale nie chce, by ujawniano jego nazwisko. • Nad Kate i nad jej stacją tv zawisły czarne chmury, podobnie jak nad Jackiem. Co zrobi Kate? Jak wybrnie ze skomplikowanej sytuacji? I kim w końcu jest "tajemniczy Miłosierny Samarytanin"? Jakie były motywy jego postępowania? • Polecam tę powieść, choć fabuła zbyt nie zaskakuje.Jest to niezła powieść obyczajowa z wątkiem romansowym, gdyż w życiu Kate pojawia się przystojny kapitan Straży Pożarnej Eric, a także z wątkiem przygodowym. • W części Od Autora możemy wyczytać, że powieść ma swą cz. II • opowiadającą o dalszych losach Kate. Pewnie za jakiś czas ukaże się też na polskim rynku wydawniczym.
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo