Jaga

Autor:
Katarzyna Berenika Miszczuk
Lektor:
Anna Szawiel
Wyd. w latach:
2016 - 2024
Wydane w seriach:
Kwiat paproci
Audiobook
Audiobook - Biblioteka Akustyczna
Kwiat paproci - Katarzyna Berenika Miszczuk
Autotagi:
audiobooki
beletrystyka
CD
druk
książki
MP3
powieści
proza
Więcej informacji...
4.3 (18 głosów)

Pewna młoda szeptucha zupełnie inaczej wyobrażała sobie objęcie swojej pierwszej praktyki. Wiedziała, że w chatce babci Radomiły, poprzedniej bielińskiej szeptuchy, na próżno oczekiwać bieżącej wody, a za potrzebą trzeba będzie biegać do wychodka, ale... Nie spodziewała się, że na miejscu zastanie doszczętnie splądrowany dom. Co tam dom! Kredens! Kredens pełen maści, kremów, ziół i nalewek! Chociaż z drugiej strony nie można powiedzieć, by bielinianie specjalnie palili się do odwiedzin u następczyni Baby Radomiły. Kredens spokojnie mógłby sobie stać pusty. Tyle że brak klientów to brak pieniędzy. A na ich nadmiar Jaga niestety nigdy nie mogła narzekać. Gdyby to były jej jedyne problemy, poradziłaby sobie z nimi śpiewająco. Bogowie jedni wiedzą, jaki charakterek kryje się w niepozornym ciele. Na miejscowych starczyłby jeden, góra dwa uroczki. Gorzej, że świętokrzyskie miasteczko wyjątkowo upodobały sobie wszelkiej maści demony i krwiożercze upiry... Szeptucha w walce z nimi może liczyć tylko na siebie - bo przecież nie na wyjątkowo mało rozgarniętego Mszczuja, miejscowego żercę. Ach, byłaby zapomniała. Swoje usługi ofiarował jej też pewien wyjątkowo ognisty bóg.
Więcej...
Wypożycz w bibliotece pedagogicznej
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje
  • Kolejna z serii Kwiat paproci. Napisana dość prostym językiem, czasem mam wrażenie, że autorka się powtarza. Niemniej jednak, bardzo przyjemnie się czyta, ciekawa fabuła wprowadzająca nieco informacji o słowiańskich zwyczajach i historii Polski. Wciągnęła mnie, rozbawiła i zachęciła do przeczytania kolejnych części. Myślę, że jest to super propozycja dla nawet dla licealistki lub początkującej studentki, zwłaszcza medycyny.
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Opis
Autor:Katarzyna Berenika Miszczuk
Lektor:Anna Szawiel
Wydawcy:Wydawnictwo Mięta (2024) Wydawnictwo WAB (2022) Wydawnictwo W. A. B. - Grupa Wydawnicza Foksal (2019-2022) Grupa Wydawnicza Foksal (2019) Virtualo - Biblioteka Akustyczna (2019) Wydawnictwo WAB - Grupa Wydawnicza Foksal (2019) Legimi (2019) Biblioteka Akustycza (2019) WAB (2016-2019)
Serie wydawnicze:Kwiat paproci Audiobook Audiobook - Biblioteka Akustyczna Kwiat paproci - Katarzyna Berenika Miszczuk
ISBN:978-83-272-6381-0 978-83-280-6633-5 978-83-280-7873-4 978-83-280-9896-1 978-83-68005-39-4
Autotagi:audiobooki beletrystyka CD druk epika historia książki literatura literatura piękna MP3 nagrania powieści proza rodzina
Powyżej zostały przedstawione dane zebrane automatycznie z treści 23 rekordów bibliograficznych, pochodzących
z bibliotek lub od wydawców. Nie należy ich traktować jako opisu jednego konkretnego wydania lub przedmiotu.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo