Wyspa Camino

Tytuł oryginalny:
Camino Island
Autor:
John Grisham
Tłumacz:
Jan Kraśko ...
Wydawcy:
ALBATROS Andrzej Kuryłowicz (2019-2021)
Legimi (2019)
Autotagi:
beletrystyka
dokumenty elektroniczne
druk
książki
powieści
proza
Więcej informacji...
3.6 (9 głosów)

Świat książek może być o wiele bardziej mroczny i niebezpieczny, niż ci się wydaje…

Białe kruki, niepozorni antykwariusze i niebanalna historia kryminalna!

Księgarnia, szelest przewracanych kartek, usypiająca atmosfera… Nudno, prawda? A co, jeżeli ten spokojny, pokryty kurzem świat ma drugie oblicze? Pełne złodziei, handlarzy trefnymi białymi krukami, romansów, zdrad i spisków..? Zaczyna się od skoku. Udanego – przestępcy kradną z biblioteki Uniwersytetu Princeton manuskrypty. Dziwna kradzież? Niekoniecznie. To skarb – zostały ubezpieczone na 25 milionów dolarów…

Czy cokolwiek może łączyć ten brawurowy skok z niepozornym Bruce’em Cable’em, który prowadzi księgarnię w sennym miasteczku Santa Rosa na wyspie Camino? Niewielu ludzi wie, że Bruce prawdziwe pieniądze zarabia na handlu białymi krukami. Być może dowie się tego Mercer Mann, młoda pisarka z problemami finansowymi, która zostaje wynajęta przez tajemniczą kobietę zlecającą jej poznanie sekretów księgarza…

Świetna rozrywka, doprawiona niesamowitym tempem akcji.

The New York Times Book Review

Smaczne! To świeża, przyjemna książka z ostrą jak brzytwa intrygą. Wyspa Camino to świetny pomysł na letnią lekturę.

USA Today

Urzekająca mieszanka skomplikowanej intrygi kryminalnej i letniego romansu z doskonale poprowadzoną, niejednoznaczną postacią głównego bohatera.

The Sunday Times

Autor otwiera przed czytelnikiem mroczne podziemie handlarzy nielegalnymi białymi krukami. Klimat tej książki to połączenie „Kodu da Vinci” z Sherlockiem Holmesem.

The Sun

Fani będą się zachwycać klasycznie zbudowanym spiskiem i ciekawym zakończeniem. Ekstaza dla miłośników książek!

The Florida Times - Union

Grisham to najlepszy żyjący autor thrillerów na świecie.

Ken Follett

Więcej...
Wypożycz w bibliotece pedagogicznej
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje
  • Raczej dobra, ale obyczajowa i powolna lektura.
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Opis
Autor:John Grisham
Tłumaczenie:Jan Kraśko Robert Waliś
Wydawcy:ALBATROS Andrzej Kuryłowicz (2019-2021) Legimi (2019)
ISBN:978-83-8125-337-6 978-83-8125-338-3 978-83-8125-549-3 978-83-8125-642-1 978-83-8215-493-1
Autotagi:audiobooki beletrystyka dokumenty elektroniczne druk e-booki epika książki literatura literatura piękna nagrania powieści proza zasoby elektroniczne
Powyżej zostały przedstawione dane zebrane automatycznie z treści 14 rekordów bibliograficznych, pochodzących
z bibliotek lub od wydawców. Nie należy ich traktować jako opisu jednego konkretnego wydania lub przedmiotu.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo