Obca

Tytuł oryginalny:
Francesca
Autor:
Lina Bengtsdotter
Tłumacz:
Marta Rey-Radlińska
Wyd. w latach:
2019 - 2022
Wydane w seriach:
Inspektor Charlie Lager
ISBN:
9788380533134, 978-83-8053-504-6
Autotagi:
druk
książki
powieści
proza
Więcej informacji...
4.7 (3 głosy)

Nowa szwedzka królowa kryminału! Trudno być dzieckiem, którego nie da się kochać… Wciągająca i sugestywna kontynuacja głośnej i nagradzanej "Annabelle". Druga z serii książek o inspektor Charlie Lager. Francesca zaginęła wiele lat temu. Jej tajemnica miała pozostać ukryta na zawsze… Kiedy Paul, najlepszy przyjaciel nastoletniej Franceski, umiera, dziewczyna nie umie się z tym pogodzić: ucieka w alkohol i samookaleczanie się. W końcu zostaje zmuszona do przerwania nauki w elitarnej szkole z internatem. Rodzice zabierają ją do domu na wsi, dworu Gudhammar, żeby mogła dojść do siebie. Do dziewczyny powracają niepokojące wspomnienia z wieczoru, w którym Paula znaleziono martwego. Jest przekonana, że jej przyjaciel nie popełnił samobójstwa. Nikt jednak nie chce jej słuchać. Nikt nie wierzy w jej podejrzenia. Bliscy traktują ją z lekceważeniem, a terapeuta jest przekonany, że dziewczyna cierpi na depresję. Francesca zrobi jednak wszystko, by dowiedzieć się prawdy. Jak daleko posunie się w swoich poszukiwaniach? Ponad dwadzieścia lat później inspektor kryminalna Charlie Lager, będąc w samym środku skomplikowanego śledztwa, przypadkiem dowiaduje się o nastolatce o imieniu Francesca, która niegdyś zaginęła w okolicach jej rodzinnego Gullspång. Jest w tej nierozwiązanej sprawie coś, co nie daje Charlie spokoju. Kiedy Susanne, jej przyjaciółka z dzieciństwa, prosi o pomoc w trudnej życiowej sytuacji, Charlie postanawia wrócić do Gullspång. To też dobra okazja, by zająć się sprawą Franceski. Tyle że nie wszyscy mieszkańcy doceniają jej dociekliwość. Kolejne ślady krok po kroku prowadzą ją nie tylko bliżej rozwiązania zagadki sprzed lat, lecz także do odkrycia mrocznych sekretów własnej rodziny. Senne, spowite ciemnościami szwedzkie miasteczko skrywa więcej tajemnic, niż Charlie przypuszcza.
Więcej...
Wypożycz w bibliotece pedagogicznej
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje
  • podobny nastrój i styl do pierwszej książki tej autorki. dość ciekawa, nieco specyficzna, bardzo skandynawska
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Opis
Autor:Lina Bengtsdotter
Tłumacz:Marta Rey-Radlińska
Wydawcy:Legimi (2019-2022) Wydawnictwo Słowne (2019-2022) Burda Media Polska Sp (2019) Burda Książki - Burda Publishing Polska (2019) Burda Książki - Burda Media Polska (2019)
Serie wydawnicze:Inspektor Charlie Lager
ISBN:9788380533134 978-83-8053-504-6
Autotagi:druk epika książki literatura literatura piękna powieści proza
Powyżej zostały przedstawione dane zebrane automatycznie z treści 8 rekordów bibliograficznych, pochodzących
z bibliotek lub od wydawców. Nie należy ich traktować jako opisu jednego konkretnego wydania lub przedmiotu.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo