Nasze miasteczko

Tytuł oryginalny:
Was machen die da?
Autorzy:
Doro Göbel
Peter Knorr
Ilustracje:
Peter Knorr
Dorothea Göbel
Wydawcy:
Babaryba.pl Maria Włodarska (2018-2019)
Wydawnictwo Babryba
ISBN:
978-83-62965-60-1, 978-83-62965-68-7
978-83-67943-03-1
Autotagi:
druk
ikonografia
komiksy i książki obrazkowe
książki
4.5 (2 głosy)

Tylko zobaczcie, jak wiele się dzieje w naszym miasteczku! Strażacy wyjeżdżają z nagłą interwencją, ratownicy z pogotowia pędzą z pomocą do wypadku, zaraz obok lawet zabiera zepsute auto. Rowerowy kurier spieszy się z pilną przesyłką, a listonosz rozwozi większe paczki. Ale to miasteczko żyje nie tylko pracą! Na placu zabaw bawią się dzieci, przed ratuszem klaun pokazuje swoje sztuczki, a młoda para tańczy do muzyki granej na żywo... Zapraszamy do naszego zapracowanego i pełnego życia miasteczka! W serii ukazały się: JEDZIEMY NA WYCIECZKĘ, STATKI ŁODZE MOTORÓWKI oraz NIE MA JAK W DOMU. To wielkoformatowe książki obrazkowe (picturebooki) z twardego kartonu - każda rozkładówka to kolorowa panorama pełna niezwykłych przygód, z której oglądania nawet najmłodsze dzieci będą czerpać radość, rozpoznawać ulubione pojazdy i postacie oraz śledzić niezliczoną ilość zmieniających się szczegółów.
Więcej...
Wypożycz w bibliotece pedagogicznej
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje
  • Wyszukiwanka, która porwała, ubawiła i szczerze zachwyciła zarówno moje dziecko, jak i mnie samą. • Ilustracje są niezwykle szczegółowe, kreska jest przyjemna, paleta barw nie jest rażąca ani nazbyt mdła. Mimo bogactwa treści książka nie przytłacza, nie przebodźcowuje. Można spędzić nad nią całe godziny, można wracać do niej wielokrotnie. Mimo tego, że każda strona mogłaby być odrębnym dziełem, tak naprawdę mamy do czynienia z kompletną opowieścią toczącą się od pierwszej do ostatniej strony. Co lepiej, na opowieść tę składa się suma historii poszczególnych postaci, których losy przeplatają się lub toczą się niezależnie obok siebie na każdej ze stron. • Jedna z tych książek, które chce się mieć w domowej biblioteczce na długie lata dla swojego dziecka. A może nawet trochę dla siebie.
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo