Nasz ostatni dzień

Tytuł oryginalny:
They both die at the end
Autor:
Adam Silvera
Tłumacz:
Agnieszka Brodzik
Wydawcy:
We Need Ya - Grupa Wydawnictwa Poznańskiego (2019-2023)
Legimi (2019-2022)
Wydawnictwo Poznańskie
ISBN:
9788367176941, 978-83-67727-23-5
978-83-7976-115-9, 978-83-7976-116-6
Autotagi:
druk
książki
powieści
proza
3.8 (9 głosów)

Bestsellerowy autor Raczej szczęśliwego niż nie i Zostawiłeś mi tylko przeszłość zachwyca nową poruszającą powieścią.

Piątego września, krótko po północy, Mateo Torrez i Rufus Emeterio otrzymują wiadomość telefoniczną: dzisiaj bezpowrotnie odejdą z tego świata. Mogą jednak odpowiednio przygotować się na nadchodzącą śmierć. Są dla siebie zupełnie obcymi ludźmi, lecz z różnych powodów każdy szuka nowej bratniej duszy na czas swojego Dnia Ostatecznego. Dzięki aplikacji Ostatni Przyjaciel Rufus i Mateo spotykają się, by przeżyć swoją pożegnalną wielką przygodę – niezapomniany dzień, który na zawsze zmieni życie ich obu.

W swojej ponurej i jednocześnie napełniającej nadzieją powieści Adam Silvera przypomina nam, że nie istnieje życie bez śmierci i miłość bez straty.

Więcej...
Wypożycz w bibliotece pedagogicznej
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje
  • Ta książka totalnie nie przypadła mi do gustu. Ten język i fabuła nie miały dla mnie większego sensu. Wszystko nie jasne. Podsumowując nie polecam !
  • Masz ostatnie godziny życia ? O to książka która pokazuje że nawet przez te 24h można znaleźć przyjaźń ! Oraz zrobić mnóstwo rzeczy świetna opowieść .
  • Co byś zrobił, gdybyś wiedział, że zostały Ci maksymalnie 24 • godziny życia? Mateo Torrez i Rufus Emeterio tuż po północy dostają telefoniczną wiadomość z centrum Prognozy Śmierci o tym, że jeszcze • tego dnia umrą. Nie wiedzą o której godzinie, nie wiedzą jak, ale wiedzą, że śmierć jest nieuchronna i tylko od nich samych zależy, jak wykorzystają pozostałe chwile życia. Chłopcy poznają się poprzez aplikację Ostatni przyjaciel przeznaczoną dla Zgonerów – czyli tych, którzy dostali wiadomość o rychłej śmierci. Towarzyszymy tym dwóm bohaterom przez końcowe godziny ich życia. Każdy z nich, mimo tak młodego wieku – 18 i 17 lat, jest doświadczony przez los. Mateo to półsierota, wychowany przez ojca, który w wyniku problemów zdrowotnych od pewnego czasu leży w śpiączce w szpitalu. Rufus natomiast patrzył na śmierć swoich bliskich, ponieważ jako jedyny z rodziny przeżył wypadek samochodowy. Każdy z nich ma inne usposobienie, jednak ten ostatni dzień spędzają razem. Służą sobie pomocą, by pokonać własne lęki, by móc wykorzystać pozostałe im godziny, żyjąc pełnią życia. • Książka Adama Silvery Nasz ostatni dzień to opowieść o przyjaźni, miło ści, przemijaniu oraz nadziei. To poruszająca historia skłaniająca do refleksji nad życiem i jego końcem. Pamiętajmy, by każdy dzień przeżywać tak, jakby miał być naszym ostatnim i stawiać czoło wyzwaniom. Wiem, że to może być trudne, ale warto próbować. • Anna Jędrzejowska
  • bardzo dobra ksiazka , polecam
1 2
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo