Mój ojciec jest mordercą

Tytuł oryginalny:
Killman creek
Autor:
Rachel Caine (1962-2020)
Tłumacz:
Kinga Markiewicz
Wydawcy:
Legimi (2019-2022)
Wydawnictwo Filia (2018-2022)
Wydane w seriach:
Stillhouse Lake
Mroczna Strona
Mroczna Strona - Wydawnictwo Filia
ISBN:
978-83-8075-592-5, 978-83-8075-625-0
78-83-8075-592-5
Autotagi:
dokumenty elektroniczne
druk
e-booki
książki
powieści
proza
rodzina
3.9 (11 głosów)

Mój ojciec to potwór. Gwałcił, torturował i zabijał dziewczyny niewiele starsze od nas.Czy ten potwór tkwił w jego wnętrzu cały czas?

Drugi tom bestsellerowej "Żony mordercy"!

Za każdym razem kiedy Gina zamyka oczy, widzi go w swoich koszmarach. Teraz kiedy oczy ma szeroko otwarte, koszmar nie znika.

Gina Proctor wygrała bitwę ratując dzieci przed mężem, który okazał się seryjnym mordercą. Jednak wojna wciąż trwa. Zwłaszcza, że Melvin uciekł z więzienia i wysłał jej krótką wiadomość:

Teraz już nigdzie nie będziecie bezpieczni.

Schronienie w malowniczym Stillhouse Lake okazało się pułapką, dlatego Gina zostawia dzieci w domu opiekuńczego i dobrze uzbrojonego sąsiada. Wraz z Samem Cadem, bratem jednej z ofiar Melvina, wyruszają na polowanie.

Pomiędzy nimi zaczyna się psychologiczna wojna, której celem jest wzajemne wyniszczenie. Kiedy zaczynają znikać znajomi spośród wąskiego grona zaufanych Giny, pozostaje jej już tylko wściekłość i żądza zemsty.

Jedno jest pewne – któreś z nich musi umrzeć.

Więcej...
Wypożycz w bibliotece pedagogicznej
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje
  • dobra książka, ciekawa kontynuacja. Interesujący bohaterowie, wciągająca fabuła.
  • super plecam
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo