Archistorie:

jak odkrywać przestrzeń miast?

Autorzy:
Radosław Gajda
Natalia Szcześniak
Wydawcy:
Natalia Szcześniak Dobre Pomysły (2023)
Społeczny Instytut Wydawniczy Znak (2018)
ISBN:
978-83-240-5441-1, 978-83-963014-1-3
Autotagi:
druk
książki
publikacje popularnonaukowe
3.5 (2 głosy)

Czy zastanawialiście się kiedyś, dlaczego blok wygląda jak blok, a biurowiec jak… biurowiec? Albo co sprawia, że wieżowce mogą być wysokie? Z pytaniami o budynki wokół nas często bywa tak, że ich sobie nie uświadamiamy, dopóki nie poznamy na nie odpowiedzi. Architektura towarzyszy nam codziennie – w mieszkaniu, pracy, a także w czasie wolnym. Kiedy zwiedzamy nowe miejsca, często podziwiamy lokalne budownictwo. Prawie całe życie spędzamy w budynkach, jednak co tak naprawdę o nich wiemy? Drugie, rozszerzone wydanie bestsellera „Archistorie. Jak odkrywać przestrzeń miast?” to jeszcze więcej opowieści ze świata architektury! W porównaniu do pierwszego wydania jest w niej o 1/3 więcej treści i o ¼ więcej ilustracji. Książka jest większa, dłuższa, piękniejsza. To doskonały prezent – dla bliskich lub dla siebie! „Bardzo dobre połączenie lekkiego pióra i ciężaru historycznego! Wszystko razem powoduje, że w głowie zostaje prawie każde słowo twórców książki. Rzadko zdarza się, że coś może odpowiadać wszystkim - z tym tytułem właśnie tak jest!” Ciutwięcej, lubimyczytac.pl „Super sprawa dla osób, które chcą wejść w świat architektury.” Piotr, lubimyczytac.pl Autorzy: Natalia Szcześniak i Radosław Gajda to architekci i krytycy architektury. W swoim internetowym programie „GOOD IDEA” poruszają różnorodne tematy związane z architekturą i sztuką, przyciągając przed ekrany setki tysięcy widzów. Pionierzy pokazywania kultury i techniki w przystępny sposób, językiem pozbawionym hermetycznego żargonu, za to pełnym pasji i profesjonalizmu. Bez względu na to, czym się zajmują – techniką wznoszenia wieżowców, wyzwaniami urbanistycznymi czy gotyckimi katedrami – pokazują, że architektura to dobry pomysł.
Więcej...
Wypożycz w bibliotece pedagogicznej
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje
  • Typowa książka youtuberòw, jakby treść spisana z filmiku. Kiepsko napisane, powierzchowne, ale się sprzeda, bo zasięgi duże... Najciekawszy początek o wieżowcach, za to części o zabytkach nie da się czytać. Dla osoby z grubsza zorientowanej w architekturze nic ciekawego.
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo