Więzień Incarceron

Tytuł oryginalny:
Incarceron
Autor:
Catherine Fisher
Tłumacz:
Maciejka Mazan
Wydawcy:
Hachette Polska (2010)
Larix
ISBN:
978-83-7575-828-3
Autotagi:
druk
książki
powieści
proza
Źródło opisu: Miejska Biblioteka Publiczna w Olsztynie - Katalog księgozbioru
4.0

Wyobraź sobie więzienie tak wielkie, że są w nim lasy, miasta i morza. Wyobraź sobie więźnia, który stracił pamięć, lecz jest pewien, że przybył z Zewnątrz - choć więzienie jest zamknięte od stuleci i nikt nigdy z niego nie uciekł. Wyobraź sobie dziewczynę z bogatego domu, w kraju, gdzie zakazana jest technika, w siedemnastowiecznym świecie, którym sterują komputery. Ta skazana na zaaranżowane małżeństwo dziewczyna zostaje wciągnięta w spisek zamachowców, który jednocześnie budzi jej lęk i pragnienie. Jedno z nich jest wewnątrz, drugie na zewnątrz. Oboje są więźniami. Wyobraź sobie Incarceron.
Więcej...
Wypożycz w bibliotece pedagogicznej
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje
  • Książka opowiada o Finnie , chłopaku uwięzionym w więzieniu- Incarceronie oraz o Claudii, księżniczce, żyjącej na Zewnątrz, w pałacu. Razem wiedzą, że są po coś więcej, że życie nie biegnie tylko tam gdzie mieszkają. On Widzący Gwiazdy chcę wydostać się z więzienia, choć każdy twierdzi, że nie ma wyjścia z wyjątkiem kilku osób. Ona chcę poznać tajemnice Incarceronu. Pomaga jej w tym jej Mistrz, nauczyciel Jared. Świat pełen tajemnic, kłamstw i podstępów. • W książce podobają mi się fragmenty pieśni, listów itp. rzeczy związanych z książką, a także z rozdziałem. Wciąga później, gdy akcja zaczyna się rozkręcać.
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo