W żywe oczy

Tytuł oryginalny:
Believe me
Autor:
Anthony Capella
Tłumacz:
Anna Gralak
Wydawca:
Wydawnictwo Otwarte (2018)
ISBN:
978-83-7515-533-4
Autotagi:
beletrystyka
druk
książki
powieści
proza
3.3 (10 głosów)

Nawiąż rozmowę z wyznaczonym mężczyzną. Nie bądź za szybko bezpośrednia. To on musi złożyć propozycję, a nie na odwrót. Zarejestruj całą rozmowę. Claire kłamie zawodowo. Wydaje się, że jest stworzona do roli, w którą się wcieli. Na zlecenie firmy prawniczej specjalizującej się w sprawach rozwodowych ma demaskować niewiernych mężów i dostarczać niezbitych dowodów ich zdrady. To ona ma dyktować reguły gry. Gdy "klientem" Claire zostaje interesujący profesor Patrick Fogler, stawka gwałtownie rośnie. W grze gęstej od mrocznego uwodzenia, manipulacji i niedopowiedzeń role zaczynają się niebezpiecznie odwracać... Spotkał ją. Uwierzył jej. Nie powinien.
Więcej...
Wypożycz w bibliotece pedagogicznej
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje
  • Na tego autora trafiłam przy okazji książki "Lokatorka". Zaczęłam czytać ją na pożyczonym od kogoś ebooku, nie widząc okładki i nie czytając o niej wcześniej żadnej recenzji. Po kilku rozdziałach myślałam, że trafiłam po prostu na bardzo przypadkowy, słaby kryminał, mało znanego pisarza który na pewno nie odniósłby sukcesu. Napięcie budowane nagłymi zwrotami akcji, które mają się nijak do racjonalnych ludzkich zachowań a wszelkie wyjaśnienia wydają się po prostu dziecinne i naciągane. Potem dowiedziałam się o tym, że książka jest jednak dosyć znana i czytana. Sięgnęłam więc po kolejna pozycje autora, mając nadzieję, że jednak błędnie go oceniłam. Niestety, tu moje odczucia są bardzo podobne. Książkę czytało się łatwo i nawet przyjemnie ale nie było w tym nic ambitnego. Taki o, przerywnik na wyłączenie myślenia.
  • Dośc ciekawa szybka lektura. Można się pogubić w fabule.
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo