Afera

Tytuł oryginalny:
Scandal
Autor:
John Grisham
Tłumacz:
Jan Kabat
Wydawcy:
Wydawnictwo Albatros (2018)
Legimi (2018)
Wydane w seriach:
Theodore Boone
W świetle prawa
ISBN:
978-83-7985-969-6, 978-83-7985-999-3
978-83-8125-303-1, 978-83-8125-349-9
Autotagi:
druk
książki
powieści
proza
3.0 (3 głosy)

SKANDAL Z FAŁSZOWANIEM WYNIKÓW EGZAMINÓW, ROZWYDRZONA WYDRA, KTÓRA STAJE PRZED SĄDEM. JEDNYM SŁOWEM - PRAWNY GALIMATIAS Theo Boone, najmłodszy prawnik amator w mieście, tym razem musi walczyć o własną sprawę. Po koszmarnym tygodniu wielogodzinnych egzaminów, w czasie których dawał z siebie wszystko, jego marzenia o studiowaniu prawa stają pod znakiem zapytania, okazuje się bowiem, że wyniki nie są takie, jak oczekiwał. Wkrótce jednak do miejscowej gazety trafia anonim, z którego wynika, że zostały one zafałszowane. Theo, choć ma na głowie mnóstwo innych spraw - potrzebujących pomocy kolegów, z których jeden obawia się o bezpieczeństwo swojej rodziny, a drugi martwi o los ulubionego zwierzaka - postanawia przyjrzeć się bliżej mataczeniu z wynikami. Zwłaszcza że we wszystko jest zamieszana jego wiecznie sprawiająca problemy przyjaciółka. No ale przyjaciel to przyjaciel. Nawet jeśli sam prosi się o kłopoty.
Więcej...
Wypożycz w bibliotece pedagogicznej
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje
  • Nie wiem, kiedy Grisham napisał tę książkę, ale wygląda mi ona na jakieś bardzo wczesne, młodzieńcze dzieło tego autora - a nawet jeśli nie, to jest to książka wyraźnie adresowana dla młodzieży. Dorośli się znudzą - nie ich problemy i nie ich język.
  • Jak zawsze w tej serii - szybka, łatwa lektura nieco z przymrużenie oka
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo