Wędrowiec

Autor:
Suren Cormudian
Tłumacz:
Paweł Podmiotko
Wydawcy:
Insignis Media (2018)
Legimi (2018)
Wydane w seriach:
Uniwersum Metro 2033
Z skraju na skraj
ISBN:
978-83-65743-74-9
Autotagi:
druk
książki
powieści
proza
4.0

Moskiewskie metro, rok 2033. Po długiej wyprawie na powierzchnię stalker Siergiej Minimalny wraca na Tulską, swoją macierzystą stację. Tam staje się uczestnikiem tajemniczych wydarzeń, które zwiastują śmiertelne zagrożenie dla ocalałych pod ziemią i w ruinach Moskwy. Chcąc ich uratować, Minimalny – wraz z nieoczekiwanym partnerem – podejmuje się karkołomnej misji.
Więcej...
Wypożycz w bibliotece pedagogicznej
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje
  • Suren Cormudian stworzył intrygującą historię o stalkerze Minimalnym, człowieku, który po apokalipsie jest jednym z tych ludzi, którzy mogą opuszczać Moskiewskie metro i pod osłoną nocy może przemierzać niebezpieczny świat. Kiedy wraca do swojego miejsca zamieszkania nic nie jest takie jak było przed jego wyjściem. Pojawia się tam tajemnicze dziecko i mężczyzna, który nie potrafi mówić, jednak jest bardzo pojętnym uczniem i szybko uczy się podstawowych zwrotów. Poza tymi ludźmi pojawiają się również nagłe i niespodziewane zgony ludzi mieszkających pod ziemią. Papiernik wraz z nazwanym przez niego "Wędrowcem", czyli nowym kompanem wyruszą w nieznane po to aby uratować ludzi z metra oraz Siergiej chce szukać tajemniczego Mozza, który jest przyczyną śmierci kilkoro ludzi. To wszystko sprawia, że niesamowity klimat, który towarzyszy czytelnikowi przez całą lekturę powoduje, że książkę pochłania się w mgnieniu oka. Jeśli jesteś fanem fantastyki, zmyślonych stworów, wirusów, całkiem innej, odległej rzeczywistości to z pewnością ta książka Cię porwie i przeniesie w inny świat. Akcję napędzają również atakujące na powierzchni ziemi wymyślone stwory. Dziwne ptaszyska, poruszające się drzewa, które tylko czekają aż ktoś lub coś niedaleko nich stanie. Dziwię się, że trzeba było czekać aż osiem lat, aby w Polsce została wydana ta część Metra, chyba, że są o wiele lepsze, których nie miałam okazji przeczytać. Jednak moje zdanie nie zmienia się, jeśli lubisz takie klimaty, z pewnością ta książka pozwoli Ci oderwać się od wszystkich problemów i w stu procentach skupić się na walce Minimalnego i Wędrowca o lepsze życie ludzi Metra. • Nie zwlekaj dłużej, bo ta historia warta jest uwagi! Atmosfera porwie nie jednego z Was, a nie ma nic lepszego niż interesująca i wciągająca książka na wiosenne wieczory!
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo