Slammed

Tytuł oryginalny:
Slammed
Inne tytuły:
Pułapka uczuć
Autor:
Colleen Hoover
Tłumacz:
Katarzyna Puścian ...
Wyd. w latach:
2007 - 2023
Wydane w seriach:
Czytak Larix
Layken
Layken & Will
Autotagi:
druk
książki
powieści
proza
Więcej informacji...
4.4 (5 głosów)

Kiedy Tate, początkująca pielęgniarka, wprowadza się do mieszkania swojego brata, nie spodziewa się tak gwałtownych zmian w życiu. Wszystko przez przystojnego pilota Milesa Archera. Miles ustala tylko jedną regułę ich związku: nie pytaj o przeszłość i nie oczekuj przyszłości. Gdy ta sytuacja staje się nie do wytrzymania i prowokuje do pytań, ożywają jego dramatyczne wspomnienia. Serca zaczynają szybciej bić, obietnice zostają złamane, reguły przestają obowiązywać. Tej powieści się nie czyta, tylko przeżywa – całą sobą, sercem i duszą, a po zakończeniu nic już nie jest takie samo. "Ta powieść dosłownie mnie zniszczyła, choć do samego końca udawałam, że zawieszona na powiece łza znalazła się tam przypadkiem. »Ugly Love« zagnieżdża się w duszy na zawsze – wszak miłość, ból i cierpienie mają wiele odcieni." Angelika Zdunkiewicz-Kaczor, lustrorzeczywistosci.pl "Nie czytałam jeszcze nic tak seksownego i jednocześnie niewinnego. Wystarczy raz wyobrazić sobie Milesa, raz usłyszeć płacz Tate i raz poczuć tę niesamowitą chemię między nimi, by całkowicie zakochać się w najnowszej powieści Colleen Hoover." Natalia Pych, ksiazkowe.pl "Colleen Hoover znów poturbowała mnie emocjonalnie. Pokazała zupełnie inne oblicze miłości, zmuszające do poddania się i pustego egzystowania."
Więcej...
Wypożycz w bibliotece pedagogicznej
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje
  • Colleen Hoover jest moim zdaniem bardzo dobrą pisarką, zawsze chętnie i z dużym zaciekawieniem czytam jej książki, z tego powodu uważam, że książka jak na jej standardy bez szału. Myślę, że wspominała bym ją znacznie lepiej, gdyby pisarka pozostała wyłącznie przy tej jednej części, wspomnienie trylogii popsuły mi dwie pozostałe części, które nie ukrywam, były dość nudne.
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Opis
Inne tytuły:Pułapka uczuć
Autor:Colleen Hoover
Tłumaczenie:Katarzyna Puścian Piotr Grzegorzewski Jarosław Mikos
Lektor:Hanna Kinder-Kiss
Wydawcy:Wydawnictwo WAB (2022-2023) Otwarte (2022-2023) W. A. B. - Grupa Wydawnicza Foksal (2022) Grupa Wydawnicza Foksal (2018) YA - Grupa Wydawnicza Foksal (2018) Ya (2018) Legimi (2018) Simon Schuster (2012) Stowarzyszenie Pomocy Osobom Niepełnosprawnym Larix (2007)
Serie wydawnicze:Czytak Larix Layken Layken & Will
ISBN:978-1-47112-567-6 978-83-280-0909-7 978-83-280-4856-0 978-83-831-8031-1 978-83-831-8031-1
Autotagi:audiobooki beletrystyka czytak druk epika książki literatura literatura piękna nagrania powieści proza rodzina
Powyżej zostały przedstawione dane zebrane automatycznie z treści 22 rekordów bibliograficznych, pochodzących
z bibliotek lub od wydawców. Nie należy ich traktować jako opisu jednego konkretnego wydania lub przedmiotu.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo