Tajemnica cyrku ognia

Tytuł oryginalny:
Misterio del circo del fuego
Autor:
Roberto Santiago
Tłumacz:
Jan Wąsiński
Ilustracje:
Enrique Lorenzo DĂ­az
Enrique Lorenzo
Wydawcy:
Finebooks (2021)
Finebooks - Grupa Wydawnicza Adamantan (2017-2021)
Grupa Wydawnicza Adamantan (2019)
Wydane w seriach:
Najfutbolniejsi
Futbolísimos
ISBN:
978-83-7350-436-3, 978-83-7350-497-4
Autotagi:
druk
książki
powieści
proza
5.0

Piłka nożna to nie tylko sport, to coś znacznie więcej… Na pewno tak to widzą i czują dzieciaki ze szkolnej drużyny FC Soto Alto. Ta zgrana ekipa może nie zawsze mecze wygrywa, ale na pewno nigdy się nie poddaje. Nawet wtedy, gdy meczom towarzyszą bardzo tajemnicze zdarzenia, które wszystko mocno komplikują… To będzie wspaniały weekend. Kończy się rok szkolny i nadchodzi noc świętojańska, kiedy ludzie palą ogniska i cieszą się z nadejścia lata. Wakacje na pewno będą wspaniałe - wystarczy tylko jutro wygrać w piłkę z… własnymi rodzicami. A to nie koniec atrakcji, bo do Sewilki właśnie przyjeżdża Cyrk Ognia! Tymczasem w miasteczku raz po raz coś zaczyna płonąć. Robi się niespokojnie i wszyscy chcą złapać podpalaczy. Czy Najfutbolniejszym uda się znaleźć sprawców pożarów? I czy sami nie wpadną w tarapaty? Najfutbolniejsi to dowcipna, sympatycznie napisana i bogato ilustrowana seria książek, opowiadająca o pasji i zaangażowaniu, o przyjaźni i współpracy, o perypetiach i przeżyciach dzieci wchodzących w okres dojrzewania. A przede wszystkim - o zupełnie niesamowitych emocjach towarzyszących futbolowi! Ósma książka w serii poświęconej przygodom szkolnej drużyny piłkarskiej FC Soto Alto.
Więcej...
Wypożycz w bibliotece pedagogicznej
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje
  • Mój 5 letni syn uwielbia tą serię. Przeczytaliśmy wszystkie części. Piłka nożna przeplata się z wątkiem dete­ktyw­isty­czny­m.
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo