Singielka i Otello na zakręcie

Autor:
Hanna Bakuła
Wydawcy:
Edipresse Książki (2020)
Legimi (2020)
Edipresse Polska (2017)
Wydane w seriach:
Książki - Edipresse
Książki
ISBN:
978-83-7945-778-6
Autotagi:
druk
książki
powieści
proza
3.0

Fascynująca opowieść Hanny Bakuły o sztuce bycia samą i niebezpieczeństwie emocjonalnego uzależnienia się od osoby z innego świata. Ekscentryczna malarka, singielka po czterdziestce, zakochuje się w starszym, niezbyt interesującym naukowcu despocie. Nagle, na własne życzenie, musi zrezygnować ze swojego zabawnego życia i przyjaciół. Zupełnie pogubiona, usiłuje pogodzić dwa sprzeczne światy i przekonać zazdrosnego kochanka, że ma prawo robić, co chce, ale jest to niemożliwe. Wielka miłość nie wystarcza, żeby zmienić charakter samodzielnej artystki i poglądy góralskiego Otella. Sytuacja się zagęszcza, przyjaciele usiłują wyrwać singielkę z toksycznego związku. W tle Warszawa, Kraków, Nowy Jork, Paryż i Prowansja z początku XXI wieku.
Więcej...
Wypożycz w bibliotece pedagogicznej
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje
  • Hanna Bakuła - SINGIELKA I OTELLO. NA ZAKRĘCIE • Tę zabawną i lekką opowieść, o sztuce jak nie dać się uzależnić od drugiej osoby, czyta się dokładnie w kilka godzin. • Choć wydaje się, że bohaterka - kiedy zakochuje się w starszym naukowcu z "poglądami góralskiego Otella" - pogodzi dwa światy:poddania się i robienia tego, co się chce. • I co z tego może wyniknąć? Czy Molly, obecnie singielka po pięciu rozwodach, żyjąca swobodnie, niezależnie finansowo i przy tym dostatnio, bardzo utalentowana, z gronem dość ekscentrycznych, ale i też oddanych przyjaciół, wygrzebie się z "czarnej dziury", w którą wpadła? • Śledząc przygody życia bohaterki wędrujemy z nią po warszawskiej Saskiej Kępie, Krakowie, ale i też Nowym Jorku, Prowansji i Paryżu. • Wydaje się też, że w Molly odnajdujemy zbeletryzowane prywatne wątki z życia autorki. • Polecam tę pisaną trochę z przymrużeniem oka powieść o relacjach damsko - męskich.
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo