We wspólnym rytmie

Tytuł oryginalny:
Horse dancer
Autor:
Jojo Moyes
Tłumacz:
Agnieszka Myśliwy ...
Wydawcy:
Fundacja Edukacji Nowoczesnej (2020)
Społeczny Instytut Wydawniczy Znak (2017-2018)
Między Słowami (2017)
Wydane w seriach:
Książka dla Każdego
Książka dla Ciebie
Książka dla Ciebie (Fundacja Edukacji Nowoczesnej)
Książka dla Każdego (Fundacja Edukacji Nowoczesnej)
Autotagi:
druk
książki
powieści
proza
Więcej informacji...
4.0 (19 głosów)

Dobry jeździec wie, że ma tylko jedną szansę, aby zaskarbić sobie szacunek konia. Wie też, że przez jeden wybuch gniewu może na zawsze stracić jego zaufanie. Konia można bowiem skrzywdzić tylko raz. Potem latami odbudowuje się zerwaną relację. Z ludźmi bywa podobnie. Świat Natashy rozsypał się wraz z odejściem męża. Gniew i zraniona duma popchnęły ją do zrobienia rzeczy, których potem żałowała. Gdy człowiek traci kogoś bliskiego, nie zawsze zachowuje się rozsądnie. Natasha zamknęła się w swojej samotności, postawiła na niezależność i karierę. Kiedy decyduje się pomóc spotkanej w podejrzanych okolicznościach Sarze, nie przypuszcza, że ta "dziewczynka znikąd" odkryje przed nią życie na nowo. Co się stanie, gdy Natasha zaryzykuje wszystko dla dziewczynki, której nawet nie zna i nie rozumie? Czego można się nauczyć od osoby, która kocha bardziej konie niż ludzi? We wspólnym rytmie to opowieść o kobiecie, która nie dopuszcza do siebie myśli, że mogłaby znów być kochana, i o dziewczynie, która jest gotowa kłamać i kraść dla kogoś, kogo kocha. Miłość istnieje w tym, co się robi, w małych i dużych gestach. To, że się o niej nie mówi, nie oznacza, że jej nie ma.
Więcej...
Wypożycz w bibliotece pedagogicznej
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje
  • Nuda nie dokończyłam :(
  • Przepiękna powieść, od której nie sposób się oderwać! Chce się czytać, żeby zobaczyć jak bohaterowie poradzili sobie w danej sytuacji, a już na następnej stronie wpadają w nowe tarapaty. Moyes udowadnia, że jest wrażliwą i czujną obserwatorką życia oraz relacji międzyludzkich. Gorąco polecam!
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Opis
Inne tytuły:The horse dancer
Autor:Jojo Moyes
Tłumaczenie:Agnieszka Myśliwy Nina Dzierżawska
Lektor:Aleksandra Mróz
Wydawcy:Fundacja Edukacji Nowoczesnej (2020) Społeczny Instytut Wydawniczy Znak (2017-2018) Między Słowami (2017)
Serie wydawnicze:Książka dla Każdego Książka dla Ciebie Książka dla Ciebie (Fundacja Edukacji Nowoczesnej) Książka dla Każdego (Fundacja Edukacji Nowoczesnej)
ISBN:9788324037582 978-83-240-3820-6 978-83-240-4743-7 978-83-240-4881-6 83-240-3820-6
Autotagi:audiobooki CD DAISY dokumenty historyczne druk epika książki literatura literatura faktu, eseje, publicystyka literatura piękna nagrania powieści proza
Powyżej zostały przedstawione dane zebrane automatycznie z treści 14 rekordów bibliograficznych, pochodzących
z bibliotek lub od wydawców. Nie należy ich traktować jako opisu jednego konkretnego wydania lub przedmiotu.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo