Król węży

Tytuł oryginalny:
Serpent king
Autor:
Jeff Zentner
Tłumaczenie:
Zuzanna Byczek
Ewa Bobocińska
Wydawca:
Wydawnictwo Jaguar (2017)
ISBN:
978-83-7686-551-5
Autotagi:
druk
książki
powieści
proza
5.0

Wyobraź sobie, że masz rzesze fanów na swoim blogu, a nienawidzą cię koledzy z twojej własnej szkoły... Albo że tworzysz piękne piosenki i chowasz je do szuflady, bo jesteś pośmiewiskiem w małym miasteczku... Albo może pełen kompleksów z powodu swojego wyglądu jesteś jedynym w okolicy fanem znanej serii fantasy i możesz o tym rozmawiać wyłącznie w necie? Byłbyś całkowicie samotny, gdyby nie wsparcie przyjaciół. Dlaczego jedni otrzymują od rodziców miłość i wolność, inni nieustannie krytykę i przemoc, a jeszcze inni wyłącznie wymagania i genetyczne obciążenia? Kiedy żarliwa wiara prowadzi do zniewolenia, a charyzma do sekty? Jak sobie poradzić z rodzącym się w sercu uczuciem? Kto doda odwagi przy wyborze drogi życiowej, gdy kończysz szkołę i ogarnia cię strach przed sobą i światem? Lydia, Dill i Travis. Każde z nich jest inne... Razem dorastają na Południu Stanów.
Więcej...
Wypożycz w bibliotece pedagogicznej
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje
  • Towarzysząc trójce młodych ludzi, w ich ostatnim roku szkoły średniej, poznajemy dom pełen miłości i zrozumienia, rodzinę dotkniętą alkoholizmem i przemocą oraz środowisko religijnych fanatyków. Trzy różne światy połączone niezwykłą więzią. • „Król węży” to mądra i wzruszająca książka o odmienności, samotności i przyjaźni silniejszej niż uprzedzenia. A także historia o byciu sobą, poszukiwaniu własnej drogi i dążeniu do celu mimo przeciwności losu, bo przecież „nie możemy kierować wiatrem, ale możemy ustawić żagle”.
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo