Antykwariat spełnionych marzeń

Autor:
Dorota Gąsiorowska
Wydawcy:
Znak Litera Nova (2022)
Między Słowami - Społeczny Instytut Wydawniczy Znak (2018)
Między Słowami - (2017-2018)
Społeczny Instytut Wydawniczy Znak
ISBN:
978-83-240-3757-5, 978-83-240-4908-0
978-83-240-9224-6, 83-240-3757-5
Autotagi:
druk
książki
powieści
proza
3.5 (15 głosów)

Opowieść o tym, jak jedna książka uratowała życie wielu osób. Emilia kocha książki. W malutkim antykwariacie na Siennej, otoczona aromatem kawy z kardamonem, czyta niezwykłe opowieści i snuje marzenia o prawdziwym szczęściu. Pewnego dnia w jej życiu pojawia się tajemniczy Szymon. Pełne uniesień chwile nie dają o sobie zapomnieć. Ale los ma dla Emilii również inne niespodzianki. Ludzie, których od dawna zna i kocha, okazują się skrywać mroczne tajemnice. Gdy Emilia zaczyna gubić się w ich labiryncie, dostaje od losu cenny dar. Książkę, która przechodząc z rąk do rąk, zmienia życie tych, którzy zajrzeli w jej karty. Czy tajemnicza książka pomoże również Emilii? I co się stanie, kiedy na jaw wyjdą skrywane przez lata sekrety? Najnowsza powieść Doroty Gąsiorowskiej to pełna tajemnic historia, która otuli cię niczym ciepły koc i przeniesie w zaczarowany świat najskrytszych marzeń.
Więcej...
Wypożycz w bibliotece pedagogicznej
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje
  • Choć recenzje tej powieści są bardzo różne, często zniechęcające lub wręcz prześmiewcze, to jednak z przyjemnością przeczytałam tę książkę. • To powieść o nieidealnym rodzicielstwie / matka Emilii/, skrywanych sekretach /Róża - aktualna żona ojca bohaterki/, przyjaźni wystawionej na próbę /Iza/ i oczywiście miłości w różnych jej odmianach / p. Franciszek i jego żona Zosia, Mikołaj, no i Szymon/ a także o marzeniach, nadziei i szczęściu. • I też o demonach przeszłości, z którymi rozprawić chce się Sara, Żydówka uratowana kiedyś, z krakowskiego getta, przez Zosię, wówczas 10 - letnia dziewczynkę, żonę pana Franciszka i opiekunkę Emilii. • A wszystko dzieje się w urokliwym Krakowie i nadmorskiej miejscowości Modrzewiowej, a także w Gdańsku. • Książka jest dla tych czytelników, którzy lubią spokojne powieści z nutą melancholii, ciepła i miłości. Czyta się szybko.
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo