Nie przysyłajcie kwiatów

Tytuł oryginalny:
No manden flores
Autor:
Martín Solares
Tłumacz:
Tomasz Pindel
Lektor:
Artur Krajewski
Wyd. w latach:
2015 - 2020
Wydane w seriach:
Mroczna Seria
ISBN:
978-83-280-2722-0, 978-83-280-3326-9
978-83-280-4286-5, 83-280-2722-0
Autotagi:
audiobooki
druk
książki
powieści
proza
Więcej informacji...
2.5 (2 głosy)

Mocny i mroczny kryminał. Carlos Trevino opuścił La Eternidad przed laty i nie sądził, że jeszcze kiedyś tam wróci. Jego spokojne życie zostało jednak przerwane wraz z pojawieniem się wysłanników pewnego biznesmena, zdesperowanego ojca, którego córka została porwana. Zawieziony do La Eternidad wbrew swoim protestom, Trevino stanął przed wyborem: albo pomoże w odnalezieniu dziewczyny, albo jego bliscy poniosą poważne konsekwencje. Nie mając wyjścia, były policjant rozpoczyna dochodzenie w mieście przeżartym przez korupcję i rządzonym przez gangi narkotykowe, gdzie szefem policji jest jego były przełożony i groźny wróg, Margarito. Śledząc kolejne tropy, Trevino napotyka różnych przedstawicieli kryminalnego półświatka z pobliskich miast. Nie tylko on musi jednak uważać na niebezpiecznych ludzi - w tym samym czasie komendant Margarito próbuje wyrównać dawne porachunki, przygotowując się do emerytury i przyjazdu następcy, którym jest jego jedyny syn.
Więcej...
Wypożycz w bibliotece pedagogicznej
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje
  • "Nie przesyłajcie kwiatów" jest to powieść kryminalna, która ukazuje losy głównych bohaterów na tle meksykańskiej rzeczywistości pełnej przemocy, strachu i śmierci. Miejsca gdzie granica pomiędzy dobrem a złem dawno się zatarła. • Ciekawie przedstawione postacie, dwóch policjantów, byłego oraz aktualnego oraz atmosfera panująca w książce przyciąga i każe zastanowić się dlaczego tak się dzieje? • Polecam warto.
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Opis
Autor:Martín Solares
Tłumacz:Tomasz Pindel
Lektor:Artur Krajewski
Wydawcy:Stowarzyszenie Pomocy Osobom Niepełnosprawnym Larix (2020) WAB (2017) Grupa Wydawnicza Foksal (2017) Wydawnictwo WAB - Grupa Wydawnicza Foksal (2017) IBUK Libra (2017) Legimi (2017) W. A. B. - Grupa Wydawnicza Foksal (2017) Wydawnictwo Czarne (2015)
Serie wydawnicze:Mroczna Seria
ISBN:978-83-280-2722-0 978-83-280-3326-9 978-83-280-4286-5 83-280-2722-0
Autotagi:audiobooki beletrystyka CD czytak dokumenty elektroniczne druk e-booki epika książki literatura literatura piękna MP3 nagrania powieści proza zasoby elektroniczne
Powyżej zostały przedstawione dane zebrane automatycznie z treści 13 rekordów bibliograficznych, pochodzących
z bibliotek lub od wydawców. Nie należy ich traktować jako opisu jednego konkretnego wydania lub przedmiotu.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo