Dziewczyna, którą kochałeś

Tytuł oryginalny:
Girl you left behind
Autor:
Jojo Moyes ...
Tłumacz:
Nina Dzierżawska ...
Lektor:
Bożena Furczyk
Wydawcy:
Społeczny Instytut Wydawniczy Znak (2017-2022)
Między Słowami - (2012-2017)
Stowarzyszenie Pomocy Osobom Niepełnosprawnym Larix im. Henryka Ruszczyca (2007-2017)
Świat Książki - Bertelsmann Media (2006)
Wydane w seriach:
Czytak Larix
Między Słowami
Między Słowami - Znak
Czytak Larix 21476-21491
Autotagi:
audiobooki
druk
książki
powieści
proza
Więcej informacji...
4.4 (40 głosów)

Nowa powieść autorki bestsellerowych "Zanim się pojawiłeś" i "Kiedy odszedłeś". Ten portret to moja ulubiona rzecz w całym domu. Właściwie na całym świecie. Przypomina mi o dziewczynie, którą kiedyś byłam. Która nie martwiła się na okrągło. I która potrafiła się bawić, po prostu robiła różne rzeczy. O dziewczynie, którą chcę znów być. W życiu Liv nic nie poszło zgodnie z planem. Zamiast cieszyć się miłością męża i myśleć o przyszłości, została sama. Jedyne, na co ma ochotę, to wejść pod kołdrę i już nigdy nie wyściubiać spod niej nosa. Wypić o jeden kieliszek wina za dużo i zapomnieć o mailach od komornika i mężczyźnie, który miał być spełnieniem marzeń, a zniknął bez słowa. Jedyne, co pomaga jej przetrwać, to portret dziewczyny, zaręczynowy prezent. Najcenniejsza rzecz, jaką ma. Kiedy ktoś chce jej go odebrać, Liv zaczyna walczyć. O obraz i o siebie. Podobno można łamać zasady, jeśli się kocha... . Jojo Moyes to ulubiona autorka milionów czytelników, a jej pisarstwo jest światowym fenomenem wydawniczym. Wyrównała rekord należący do Harlana Cobena i Stephena Kinga - trzy jej książki znalazły się równocześnie na listach bestsellerów "New York Timesa". Powieści Moyes zostały przetłumaczone na 35 języków i rozeszły się w nakładzie ponad 9 milionów egzemplarzy.
Więcej...
Wypożycz w bibliotece pedagogicznej
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje
  • Niewiele jest książek, które poruszają. Książek, które uczą co w życiu jest ważne i wartościowe. Książek, które lepiej uczą historii, niż całe lata lekcji tego przedmiotu w szkole. Taka właśnie jest "Dziewczyna, którą kochałeś". • Akcja rozgrywa się dwutorowo. • Z jednej strony poznajemy Liv - młodą wdowę, która mieszka w nowoczesnym, szklanym domu. Ma wspomnienia i przeszłość, o której nie może zapomnieć. Ma komornika na karku i obraz, który jest ulubioną rzeczą w jej domu. Portret "Dziewczyny, którą kochałeś" to prezent od zmarłego męża, przypominający jej o dziewczynie, którą sama kiedyś była. • Z drugiej strony cofamy się w czasie o cały wiek i poznajemy Sophie - kobietę, która znajduje się na portrecie, a którą namalował ukochany mąż. Jest to historia ukazująca czasy wojny, życie pod okupacją niemiecką, trudne rozstania i walkę o siebie, bliskich, a także o obcych sobie ludzi. Historię pokazującą czym jest człowieczeństwo. • Czy losy tych dwóch kobiet mogą się połączyć? Tak! I to właśnie za sprawą obrazu, o który po długich latach upominają się spadkobiercy. Kto jest jego właścicielem, po czyjej stronie stoi prawo? Czy obraz został zrabowany w czasie wojny czy podarowany? • Niesamowita i wciągająca fabuła. Jest to jedna z tych nielicznych książek, które się przeżywa i zapamiętuje na długo, które trzeba przeczytać.
    +2 wyrafinowana
  • Chciałabym polecić książkę Jojo Moyes "Dziewczyna którą kochałeś". Książka wciągająca, wzruszająca, pokazująca historię dwóch kobiet i obrazu. Czasy współczesne i okres I wojny światowej. Sophie bohaterka z czasów wojny i jej zmagania z okupantem, miłość do męża i obraz od którego wszystko się zaczęło. Liv gotowa oddać wszystko by zatrzymać obraz, prezent ślubny od nieżyjącego męża. Mnóstwo zwrotów akcji, zagadek, gorąco polecam! • Aleksandra Śmiała • Laureatka Konkursu • „Świetna książka – polecam!”
  • Yoyo z każdą powieścią ewoluuje i zaskakuje każdym swoim dziełem.
  • Ciekawa i wciągająca ksiażka :)
1 2 3
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Opis
Inne tytuły:21486 Dziewczyna, którą kochałeś [Cz. 3]
Autorzy:Jojo Moyes Jojo sMoyes
Tłumaczenie:Nina Dzierżawska Katarzyna Malita
Lektor:Bożena Furczyk
Wydawcy:Społeczny Instytut Wydawniczy Znak (2017-2022) Między Słowami - (2012-2017) Stowarzyszenie Pomocy Osobom Niepełnosprawnym Larix im. Henryka Ruszczyca (2007-2017) Świat Książki - Bertelsmann Media (2006)
Serie wydawnicze:Czytak Larix Między Słowami Między Słowami - Znak Czytak Larix 21476-21491
ISBN:978-83-240-2757-6 978-83-240-4759-8 978-83-240-8560-6 83-240-2757-6 978-83-240-27757-6
Autotagi:audiobooki beletrystyka CD czytak dokumenty elektroniczne druk DVD epika książki literatura literatura piękna MP3 muzyka nagrania nagrania muzyczne nuty pliki i bazy danych powieści proza zasoby elektroniczne
Powyżej zostały przedstawione dane zebrane automatycznie z treści 50 rekordów bibliograficznych, pochodzących
z bibliotek lub od wydawców. Nie należy ich traktować jako opisu jednego konkretnego wydania lub przedmiotu.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo