Kraina Lodu

Tytuł oryginalny:
Frozen
Tłumacz:
Anna Hikiert ...
Adaptacja:
Sarah Nathan
Sela Roman
Producent:
Walt Disney Company
Wydawcy:
Wydawnictwo Egmont Polska (2015)
Wydawnictwo Olesiejuk
Dressler Dublin
Wydane w seriach:
Biblioteczka Przygody
BIBLIOTEKA FILMOWA
Biblioteczka Przygody - Wydawnictwo Olesiejuk
Biblioteka Filmowa (Egmont)
ISBN:
978-83-281-0585-0, 978-83-8262-028-3
Autotagi:
druk
ikonografia
książki
powieści
proza
Więcej informacji...

„Kraina Lodu” to kolejny tytuł w „Biblioteczce przygody”, której czytelnicy mają szansę poznać losy bohaterów ulubionych filmów Disneya. „Kraina Lodu”, jak i inne powieści tej serii, jest emocjonująca i pełna zwrotów akcji. To historia o dwóch siostrach, prawdziwej miłości, a także o tym, że dobro zwycięża, a zło zostaje ukarane. Zanim królestwo Arendelle pokryło się lodem, jego mieszkańcy odliczali czas, obserwując kolejne pory roku: wiosnę, lato, jesień, zimę. Pewnego dnia wszystko to, co znali, znika za sprawą czaru królowej Elsy. W środku lipca w królestwie pojawia się zima: mroźna, skuta lodem i zasypana śniegiem. W dniu koronacji Elsa, zamiast rozpocząć szczęśliwe i mądre panowanie, musi uciekać z rodzinnego zamku i ukryć się w górach. Podąża za nią młodsza siostra Anna, a wraz z nią dzielny młodzieniec Kristoff i renifer Sven. Czy uda się jej przekonać siostrę do powrotu i przywrócić lato w Arendelle? Czy Hans, którego młoda dziewczyna poznała w czasie koronacji Elsy, a który ją zauroczył, okaże się godny jej miłości? Czy Elsa nauczy się kontrolować swoją moc? I wreszcie – czy do królestwa zawita lato? „Biblioteczka przygody” to kolekcja powieści dla starszych dzieci, w której czytelnik spotka ulubione postaci i historie znane z filmów Disneya czy Pixara: Vaiana, Luca, Toy Story, Kraina Lodu. Wszystkich bohaterów tych powieści łączy jedno: determinacja w podążaniu za marzeniami, przekuwanie strachu w odwagę, umiejętność szukania sprzymierzeńców i proszenia ich o pomoc. Spisanie tych barwnych historii powierzono wprawnym autorom, dzięki którym do rąk czytelnika trafią książki, w fabułach których można zanurzyć się aż po uszy. To opowieści pełne pełnokrwistych postaci, wielowymiarowych i często mierzących się ze swoimi wątpliwościami. To dzięki nim czytelnik chce zaprzyjaźnić się z bohaterami „Biblioteczki przygody”. Ba! Często identyfikuje się z nimi, inspirując się ich losami w codziennym życiu. Obserwując, jak bohaterowie powieści mierzą się ze swoim strachem, jak mimo obaw realizują swoje marzenia, czytelnik dostaje ważną życiową lekcje. Zapraszamy do naszej „Biblioteczki przygody”. [Powyższy opis pochodzi od wydawcy].
Więcej...
Wypożycz w bibliotece pedagogicznej
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje

Brak recenzji - napisz pierwszą.

Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Opis
Tłumaczenie:Anna Hikiert Sela Roman Anna Hikiert-Bereza
Adaptacja:Sarah Nathan Sela Roman
Producent:Walt Disney Company
Autor:Sarah Nathan
Instytucja sprawcza:Walt Disney Company
Wydawcy:Wydawnictwo Egmont Polska (2015) Wydawnictwo Olesiejuk Dressler Dublin
Serie wydawnicze:Biblioteczka Przygody BIBLIOTEKA FILMOWA Biblioteczka Przygody - Wydawnictwo Olesiejuk Biblioteka Filmowa (Egmont)
ISBN:978-83-281-0585-0 978-83-8262-028-3
Autotagi:druk epika ikonografia książki literatura literatura piękna opowiadania powieści proza zbiory opowiadań
Powyżej zostały przedstawione dane zebrane automatycznie z treści 19 rekordów bibliograficznych, pochodzących
z bibliotek lub od wydawców. Nie należy ich traktować jako opisu jednego konkretnego wydania lub przedmiotu.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo