Jak zdobyć Nagrodę Nobla?

Autor:
Katarzyna Radziwiłł ...
Ilustracje:
Daniel de Latour
Wydawcy:
Wydawnictwo Muchomor (2015-2021)
NASBI (2017)
ebookpoint BIBLIO (2017)
ISBN:
978-83-65650-31-3, 978-83-65650-56-6
978-83-89774-91-0
Autotagi:
biografie
dokumenty elektroniczne
druk
e-booki
książki
publikacje popularnonaukowe
Więcej informacji...

Do zdobycia nagrody Nobla możesz zacząć się przygotowywać już od najmłodszych lat!

Książka Katarzyny Radziwiłł Jak zdobyć Nagrodę Nobla? w przystępny sposób wyjaśnia, za co można zdobyć tytułowe wyróżnienie. Odpowiada na pytania, kto może zgłosić kandydata, co to znaczy „laureat” i jak w ogóle wygląda nagroda ufundowana przez Alfreda Nobla.

Składa się ze wstępu oraz sześciu części poświęconych poszczególnym kategoriom najsłynniejszej z nagród: Pokojowej Nagrodzie Nobla, literaturze, medycynie, fizyce, chemii i ekonomii. Autorka przytacza najważniejsze fakty dotyczące fundatora nagrody i historii jej przyznawania oraz przybliża sylwetki wybranych noblistów, wśród których znajdziemy między innymi Martina Luthera Kinga, Dalajlamę, Ernesta Hemingwaya, Wisławę Szymborską, Marię Skłodowską Curie, Alexandra Fleminga, Wilhelma Röntgena, Linusa Paulinga czy Amartyę Sen’a.

Jak zdobyć Nagrodę Nobla to książka – ciekawa, mądra, ale i zabawna, estetycznie kojąca. To pozycja ukazująca naukę w jej prawdziwym obliczu – jako przygodę i pasję. Ta pozycja uczy ufności we własne siły i pokazuje, że wielkość zależy tylko od nas samych.

Więcej...
Wypożycz w bibliotece pedagogicznej
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje

Brak recenzji - napisz pierwszą.

Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Opis
Autorzy:Katarzyna Radziwiłł Daniel de Latour
Ilustracje:Daniel de Latour
Wydawcy:Wydawnictwo Muchomor (2015-2021) NASBI (2017) ebookpoint BIBLIO (2017)
ISBN:978-83-65650-31-3 978-83-65650-56-6 978-83-89774-91-0
Autotagi:biografie dokumenty elektroniczne druk e-booki elementy biograficzne książki literatura literatura stosowana publikacje popularnonaukowe zasoby elektroniczne
Powyżej zostały przedstawione dane zebrane automatycznie z treści 11 rekordów bibliograficznych, pochodzących
z bibliotek lub od wydawców. Nie należy ich traktować jako opisu jednego konkretnego wydania lub przedmiotu.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo