Bez mojej zgody

Tytuł oryginalny:
My sister's keeper
Scenariusz:
Nick Cassavetes
Jeremy Leven
Zdjęcia:
Caleb Deschanel
Reżyseria:
Nick Cassavetes
Aktorzy:
Cameron Diaz
Alec Baldwin
Abigail Breslin
Produkcja:
Mark Johnson
Chuck Pacheco
Scott L. Goldman
Kompozytor:
Aaron Zigman
Instytucja sprawcza:
New Line Cinema
Wydawcy:
Galapagos Films (2009)
Warner Bros (2009)
Autotagi:
DVD
filmy i seriale
nagrania wideo
4.5 (2 głosy)

Sara i Brian wiodą spokojne życie. Idylla zostaje jednak przerwana, gdy dociera do nich przerażająca informacja o chorobie córki. Aby ratować życie dziecka, para podejmuje trudną decyzję, która na zawsze zmieni ich życie. Dylematy etyczno-moralne zmieniają ich relacje. Prawdziwy koszmar zaczyna się jednak, kiedy ich druga córka odkrywa prawdę dotyczącą jej poczęcia.
Więcej...
Wypożycz w bibliotece pedagogicznej
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje
  • Kilka lat temu po raz pierwszy zetknęłam się z tą autorką. Po serii romansów, wampirów postanowiłam przeczytać inny rodzaj literatury i nie zawiodłam się. Książka przedstawia bezsilność wobec choroby, piękno siostrzanej miłości i bezwzględna walkę rodzica o życie dziecka, niestety kosztem szczęścia pozostałych. Pojawiają się dylematy ile można poświęcić, jak daleko się posunąć... Bardzo wzruszająca opowieść pełna uczuć i emocji. Mogę z czystym sumieniem zaliczyć Jodi do moich ulubionych pisarek.
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo