Popękane miejsca

Tytuł oryginalny:
In broken places
Tłumacz:
Aleksandra Lewandowska
Autor:
Michèle Phoenix
Wydawcy:
Legimi (2018)
Drukarnia i Księgarnia Świętego Wojciecha. Wydawnictwo Święty Wojciech (2013-2018)
Św. Wojciecha (2015)
Wydane w seriach:
Rodzinne Sekrety
Rodzinne Sekrety - Święty Wojciech
ISBN:
978-83-7516-742-9, 978-83-7516-901-0
978-83-7518-742-9
Autotagi:
druk
książki
powieści
proza

TRAUMATYCZNE PRZEŻYCIA Z DZIECIŃSTWA wciąż powracają. Jednak życie stawia przed młodą kobietą nowe wyzwania.

Życie Shelby nie jest może zbyt ekscytujące, ale za to przewidywalne – a ona za to właśnie je lubi. Jako ofiara przemocy domowej ze strony ojca spędziła całe lata na budowaniu bezpiecznej egzystencji pozbawionej zależności od kogokolwiek. Jednak jej starannie zaplanowane życie zaczyna się rozpadać, kiedy staje się opiekunem prawnym Shayli – czterolatki noszącej w sobie tajemnicę, która sprawia, że świat Shelby wywraca się do góry nogami.

Podejmując dramatyczną próbę ucieczki od przeszłości, Shelby przyjmuje posadę nauczycielki w Niemczech. Daje jej to nadzieję na nowy początek. Przystosowanie się do nowej pracy, nowej kultury i nowej córki, a także do wytrwałych zalotów nieustępliwego trenera koszykówki nie jest dla niej łatwe. Shelby zaczyna się zastanawiać, czy dokonała właściwego wyboru, czy przeszłość nie zagrozi przyszłości, jakiej pragnie.

Shelby chciałaby zapomnieć o znęcającym się nad rodziną ojcu. Wyjeżdża do innego kraju, intensywnie pracuje, jednak najważniejsze okazuje się wsparcie zaufanych osób, zwłaszcza brata, z którym łączą ją szczególne więzi. Czy uda się jej pokonać wszystkie lęki i otworzyć na miłość zabiegającego o jej względy Scotta?

Michele Phoenix, urodzona we Francji córka Amerykanki i Kanadyjczyka, absolwentka Wheaton College, jest międzynarodową pisarką obdarzoną wrażliwością wielu kultur. Prowadziła zajęcia z pisania, muzyki i teatru w szkole z internatem dla dzieci misjonarzy, do której uczęszczała jako nastolatka. Obecnie pracuje dla Global Outreach Mission.

Michele mieszka w Wheaton, w stanie Illinois (Stany Zjednoczone).

Więcej...
Wypożycz w bibliotece pedagogicznej
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje

Brak recenzji - napisz pierwszą.

Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo