Historia pewnego narzeczeństwa

Inne tytuły:
Historia pewnego narzeczeństwa T. 3
Autor:
Danka Braun
Wydawca:
Wydawnictwo Prozami (2014-2016)
Wydane w seriach:
Miłość, namiętność, pożądanie
Rodzina Orłowskich
ISBN:
978-83-63742-99-7
Autotagi:
druk
książki
powieści
4.5 (2 głosy)

W Historii pewnego związku i w Historii pewnej niewierności poznajemy Roberta i Renatę, którzy po wielu perypetiach rodzinnych wiodą w końcu zgodne małżeństwo. Historia pewnego narzeczeństwa to opowieść o ich synu - Krzysztofie Orłowskim. Krzysztof wdał się w ojca - jest przystojny i inteligentny, często nie zważa na opinie innych, nie słucha rad, chce chwytać życie pełną piersią. W klasie maturalnej poznaje dziewczynę, która według jego rodziców jest nieodpowiednia. To przez nią Krzysztof stał się opryskliwy, coraz częściej się kłóci, a jego wyniki w nauce spadły poniżej zadowalających. Żadne rozmowy nie skutkują, dlatego Renata i Robert postanawiają uknuć intrygę… Tymczasem powraca teściowa Renaty. Czas spędzony w Australii bardzo ją odmienił. Jest bardziej uczuciowa i wylewna, bardzo szybko zyskuje sympatię i zaufanie większości członków rodziny. Tylko Renata nie potrafi okazać jej zaufania i wyczuwa w zachowaniu teściowej intrygę. Czy słusznie?
Więcej...
Wypożycz w bibliotece pedagogicznej
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje
  • Trzecia część rewelacyjnej sagi,którą czyta się równie dobrze jak poprzednie.Doskonale wykreowani nowi bohaterowie. Do tego jeszcze nagły zwrot akcji i niespodziewane zakończenie, co sprawiło, że książka jest doskonała. Ze względu na zakończenie, mam nadzieję na kontynuację.Polecam.
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo