Sekta egoistów

Autor:
Eric-Emmanuel Schmitt
Tłumacz:
Łukasz Müller
Wydawca:
Społeczny Instytut Wydawniczy Znak (2015)
ISBN:
8324035303
Autotagi:
druk
powieści
3.2 (5 głosów)

Kolejne ślady prowadzą Gerarda przez całą Europę, a początkowe niewinne zainteresowanie tematem szybko przeradza się w obsesję. Z dnia na dzień mężczyzna coraz bardziej zagłębia się w poszukiwania, ignorując wszystko i wszystkich. Jednak czy naprawdę można żyć tylko dla siebie, zapominając o innych?
Więcej...
Wypożycz w bibliotece pedagogicznej
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje
  • Przeczytana na jednym oddechu. Dla wielbicieli mądrych i intrygujących opowiastek filozoficznych.
  • Płytko ujęty temat moim zdaniem. Historia szaleństwa, a spodziewałam się bardziej filozoficznie ujętego tematu. Szybko się czyta ale inne pozycje tego autora dużo lepsze.
  • slaba,gdybym nie znala całej tworczosci autorai miała zaczynać od tej pozycji chyba omineloby mnie kilkanaście późniejszych o wiele lepszych dziel Schmitta
  • Debiutancka książka Schmitta. Tego się chyba nie da wyrazić słowami, jest po prostu fenomenalna. Schmitt w pełni mnie zahipnotyzował swa książką, Nie brak w niej filozoficznych wątków i intrygujących pytań, które zaciekawia każdego. Dzieło godne polecenia!
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Joanna87
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo