Sekret Genezis

Tytuł oryginalny:
Genesis secret
Autor:
Tom Knox
Tłumacz:
Aleksandra Górska
Wydawca:
Dom Wydawniczy Rebis (2010)
ISBN:
978-83-7510-413-4
Autotagi:
druk
powieści
3.3 (3 głosy)

Na spalonej słońcem pustyni we wschodniej Turcji archeolodzy odkopują najstarszy kompleks sakralny świata, pochodzący sprzed dwunastu tysięcy lat. W trakcie prac okazuje się, że to niezwykłe miejsce zostało celowo zakopane przed dziesięcioma tysiącami lat. Kto to zrobił i dlaczego? W tym samym czasie w Wielkiej Brytanii dochodzi do serii brutalnych zabójstw przypominających rytualne mordy, z jakich słynęły niektóre starożytne cywilizacje. Tylko jeden człowiek zna sekret - sekret tak szokujący, że może zagrozić strukturze społecznej całej ludzkości - i nie cofnie się przed niczym, żeby zniszczyć dowody, zanim ujrzą światło dzienne. Prowadząc akcję od zamków Irlandii po wymarłe pustkowia Kurdystanu, Tom Knox po mistrzowsku splata autentyczny materiał historyczny, teorie naukowe i biblijne tajemnice w elektryzującą opowieść, która trzyma w napięciu od pierwszej do ostatniej strony. Tom Knox to pseudonim pisarza Seana Thomasa. Urodzony w Anglii podróżuje po całym świecie, współpracując z wieloma gazetami, m.in. "Timesem", "Guardianem" i "Daily Mail". Ostatnią jego książkę - opowiadającą o burzliwym życiu miłosnym autora - przetłumaczono na osiem języków, a prawa do publikacji Sekretu Genezis zostały sprzedane do ponad 20 krajów. Pisze także o sztuce, polityce i historii starożytnej. Mieszka w Londynie.
Więcej...
Wypożycz w bibliotece pedagogicznej
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje
  • Zapowiadało się pięknie, ciekawe połączenie tajemnicy, historii, religii a wyszło.... no cóż, gniot. Autor zmasakrował dobrze rozpoczęty scenariusz nadmierną brutalizacją, "zaskakującymi" zwrotami akcji i niesamowitymi "zbiegami okoliczności" - szkoda.
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo