Continuum

Autor:
Kamil Brach
Wydawcy:
Legimi (2015-2022)
NABIUS Agnieszka Brach (2014-2022)
ISBN:
978-83-940784-0-9, 978-83-940784-1-6
978-83-940784-6-1
Autotagi:
dokumenty elektroniczne
druk
e-booki
książki
powieści
proza
4.0

Gdybyście mogli cofnąć się w czasie i zmienić przeszłość... co byście zrobili?

Przed takim dylematem staje Jacek, główny bohater powieści "Continuum". Za sprawą przypadku znajduje na szlaku w Bieszczadach zegarek, który okazuje się wehikułem czasu, gadżetem z przyszłości. Daje mu to szansę uratowania swojego najlepszego przyjaciela, który zginął ponad dekadę wcześniej.

Powieść podejmuje wiele wątków, obnaża pragnienia, które w każdym z nas są mniej lub bardziej ukryte. Podkreśla wagę przyjaźni i tym samym wdziera się w duszę czytelnika, skłaniając go do głębokich refleksji nad sobą samym.

Autentyczność postaci, rozterek głównego bohatera, który odczuwa pokusę wpływania na rzeczywistość po to, by ukształtować ją według swojego scenariusza, dodatkowo uatrakcyjniają prezentowaną historię. Poruszane problemy sfery emocjonalnej są tak rzeczywiste, że każdy znajdzie choć cząstkę siebie w tej powieści.

Więcej...
Wypożycz w bibliotece pedagogicznej
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje
  • Co byś zmienił w swoim życiu? • Fabuła: Jacek jest 30to letnim, spełnionym mężczyzną. Wydaje się, że ma wszystko. Spełnienie w pracy. Kochającą żone i dzieci. Jednak nie potrafi pogodzić się ze stratą, której doznał wiele lat wcześniej. Pewnego dnia tragiczne okoliczności sprawiają, że najlepszy przyjaciel bohatera ginie. Jacek co roku jeździ na samotną wycieczke. Odwiedza klub muzyczny z młodości oraz Bieszczady. Oba miejsca kojarzą mu się z Emilem. W trakcie jednej z wycieczek w Bieszczady odnajduje tajemniczy zegarek. Bohater nie spodziewa się możliwości tego małego urządzenia. Okazuje się, że może cofnąć się w przeszłości. Jednak czy każdy chce tych zmian? Czy Emil będzie zadowolony z tego, że żyje? Jak bardzo zmieni się życie obecne, gdy zmieni się przeszłość? Jacek testując możliwości zegarka sprawdzi to wszystko. Okaże się, że nie zawsze to co najlepsze dla niego, jest najlepsze dla innych. Mieszanie w przeszłości może wszystko zmienić. Bohatera czeka ciężka próba. • Moja opinia: Na początku pragnę zaznaczyć, że jest to debiut autora. Dość udany debiut. Fabuła ciekawa. Przyjemny język. Być może też jesteśmy coraz bliżej podróży w czasie. Być może kiedyś takie książki nie będzie science-fiction, tylko historiami na faktach. Tego nie wie nikt. Jednak dzięki Kamilowi Brachowi łatwiej jest sobie wyobrazić takie czasy. Chciałabym aby opisy powrotów do przeszłości były bardziej szczegółowo opisane. Jednak wierze, że autor kolejną książke napisze jeszcze lepiej. Warszawa jest opisana realistycznie. Ludzie i ich cechy również są bardzo realne. Kamil Brach doskonale uchwycił nature ludzką. Wszystkie zalety, a przede wszystkim wady. Książka zmusza do zastanowienia się nad własnym życiem. Czytając zastanawiałam się co ja bym zmieniła. Czy zdecydowałabym się na to. Jest to powieść typu science-fiction. Jednak jak dla mnie nie do końca. Bardziej jest to rozprawa nad ludzkim umysłem i życiem. Nie jest to historia, którą da się zaszufladkować. Czytając końcówke odniosłam również wrażenie, że autor się bał i wybrał bezpieczne rozwiązanie. Podsumowując. Wady: za mało rozwinięć, bezpieczne zakończenie. Zalety: fabuła, realizm, studium ludzkiego umysłu. Myśle, że wady wynikają z debiutu. Czekam na kolejne powieści Kamila Bracha z niec­ierp­liwo­ścią­. • Moja ocena: **** • Skala ocen: * nie polecam ** nie moja bajka *** daje radę **** dobra ***** bardzo dobra ****** lotta poleca • www.lottaczyta.blox.pl
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo