Tangled: Zniewoleni

Tytuł oryginalny:
Tamed
Autor:
Emma Chase
Tłumacz:
Katarzyna Agnieszka Dyrek
Wydawca:
Wydawnictwo Filia (2015-2016)
Wydane w seriach:
Tangled
Seria Tangled
ISBN:
978-83-7988-492-6, 978-83-8075-025-8
83-8075-025-8
Autotagi:
druk
książki
powieści
3.7 (6 głosów)

Zawsze celuj w księżyc, nawet jeśli nie trafisz, znajdziesz się pomiędzy gwiazdami. Dajcie znać, jeśli już słyszałyście tę opowieść: dziewczyna spotyka playboya, zakochują się w sobie, a niesforny dotąd kawaler mocno się dla niej zmienia. To zapewne świetna historia, ale nie nasza. Nasza jest dużo bardziej kolorowa. Poznałem Dee i od razu wiedziałem, że jest wyjątkowa. Ona jednak pomyślała, że jestem przeciętny - byłem jak każdy inny podrywający ją facet. Zajęło mi trochę czasu, by ją przekonać, że jest inaczej. Na szczęście okazało się, że seks jest mocnym argumentem. Pewnie już wiecie jak kończy się ta historia. Ale najlepszy nie jest jej finał. Tylko to, co do niego doprowadziło.
Więcej...
Wypożycz w bibliotece pedagogicznej
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje
  • Zniewoleni to trzecia część serii Tangled autorstwa Emmy Chase. • Ta częśc opowiada o losach przyjaciół Kate i Drew. zdradza losy które działy się rownocześnie z pierszą częscią tylko oczami Dee Dee i Mathew. • Zaczynając trzeci tom, nie liczyłam na zbyt wiele i niestety się nie pomyliłam. • Nic nowego ta część nie odkryła, utrzymana na podobnym poziomie jak poprzednie dwie części.Taka powieść bez emocji. • Historia mało ciekawa i powiedziałabym, że nudna. Seks, seks, pierdoły, seks, seks, pretensje, seks, seks, seks. • Zaletą tej książki jest z pewnością narracja, która podobnie jak w pierwszej części, jest prowadzona z punktu widzenia faceta. Jednak to za mało, abym mogła tę książkę polecić.
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo