Puszcze milczenia

Tytuł oryginalny:
Forests of Silence
Autor:
Emily Rodda
Tłumacz:
Piotr Jankowski
Wydawca:
Egmont Polska Sp. z o. o (2002-2013)
Wydane w seriach:
Pas Deltory
Literacki Egmont
Deltora quest
ISBN:
83-237-1434-7, 978-83-237-5347-6
83-237-5347-6
Autotagi:
druk
książki
powieści
5.0 (3 głosy)

Nad królestwem Deltory, rozległej krain magii i potworów zapanował nikczemny Władca Mroku. Zmusił do ucieczki rodzinę królewską i zniszczył Pas Deltory, którego magia chroniła królestwo. Szesnastoletni żądny przygód Lief, o pokolenie starszy od niego Barda i przypadkowo spotkana dzika dziewczyna Jasmine ľ to z pozoru średnio dobrana trójka, która wyrusza w niebezpieczną podróż. Muszą odnaleźć siedem kamieni, które kiedyś tworzyły Pas i bez których Deltora nie wyrwie się spod jarzma Władcy Mroku. Tajemnice, niebezpieczne stwory, wróg czający się w cieniu drzew Puszczy Milczeniaů Odzyskanie Pasa Deltory nie będzie łatwe.
Więcej...
Wypożycz w bibliotece pedagogicznej
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje
  • „Pas Deltory Puszcze Milczenia", autorstwa Emily Rodda (Jennifer Rowe), wyd. Egmont. • Naprawdę ciekawa książka, idealna na wieczór. Mrok osiąga władze nad królestwem Deltory. Ktoś musi odnaleźć siedem kamieni, które uratują świat i dadzą wolność ludzią. • „ Wśród ludu pojawił się bohater imieniem Adin, prosty kowal, który wyrabiał miecze i tarcze oraz podkuwał konie. Obdarzony był jednak nadzwyczajną siłą, odwagą i bystrością umysłu. " • Młody Lief wraz z towarzyszem wyrusza do Puszczy Milczenia. Czekają tam niebezpieczne stworzenia, trudne sytuacje i dziewczyna.
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo