Koniki z Szumińskich Łąk: Dżunia

Autor:
Agnieszka Tyszka ...
Ilustracje:
Marta Krzywicka
Wydawca:
Wydawnictwo Egmont Polska (2015-2016)
Wydane w seriach:
Koniki z Szumińskich Łąk
Literacki Egmont
ISBN:
978-83-281-0532-4, 978-83-281-0533-1
97883-240-0532-4, 978-83-237-0532-4
Autotagi:
druk
książki
powieści
Więcej informacji...
4.0

Stajnia w Szuminie to niezwykłe miejsce. Tutaj kucyki i koniki każdej maści znajdą spokojną przystań i oddanych przyjaciół. Zapraszamy do Szumińskich Łąk! Do Szumińskich Łąk zawitało lato, a wraz z nim pojawiły się uczestniczki "obozu w siodle". Nie wszystkie są aniołkami, dlatego Paulina, opiekująca się najmłodszymi dziewczynkami, musi wykazać ogromną cierpliwość. Czy mała Anabella polubi Szumińskie Łąki? Kim jest Lala? Jaki talent odkryje w sobie tytułowa Dżunia?
Więcej...
Wypożycz w bibliotece pedagogicznej
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje
  • W Szumińskich Łąkach przyszedł czas na "obóz w siodle". Jedną z opiekunek małych dziewczynek, które przyjechały na obóz, jest Paulina. Jednak nie wszystkie dzieci to aniołki. Opiekunka musi wykazać się dużą cierpliwością, by podołać zadaniu, a łatwo nie jest. • Autorka napisała, naprawdę dobrą książkę dla dzieci, czyta się lekko i szybko, a co najważniejsze z zaciekawieniem przewraca kolejne strony. Podczas czytania można się dużo o koniach dowiedzieć, jest tam wiele ciekawostek, które mogą spodobać się najmłodszym. • Pani Agnieszka pisze w ciekawym stylu, który jest przystosowany nie tylko dla dzieci, podczas czytania nie odczuwałam jakiejś wielkiej różnicy, więc myślę, że jeśli ktoś starszy będzie miał na tę książkę ochotę to spodoba mu się styl pisarki. • Kiedyś czytałam już książkę tej autorki, ale zapomniałam, że pisze ona tak ciekawe książki. • W powieści, coś do powiedzenia ma także tytułowa "Dżunia", która co jakiś czas opowiada o sobie. • Myślę, że to książka, która spodoba się każdemu dziecku. Przygody Pauliny, są naprawdę interesujące i wciągające. Dzieci przeniosą się w świat pełen ciekawych sytuacji i przygód. Książka według mnie świetnie nadaje się na prezent, jest bardzo ładnie wydana, a w środku znajdują się proste obrazki które, myślę, spodobają się dzieciom. Historia taka, jaka najmłodszym spodoba się najbardziej. Z resztą, nie tylko najmłodszym, bo i mnie urzekła.
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Opis
Autorzy:Agnieszka Tyszka Marta Krzywicka
Ilustracje:Marta Krzywicka
Wydawca:Wydawnictwo Egmont Polska (2015-2016)
Serie wydawnicze:Koniki z Szumińskich Łąk Literacki Egmont
ISBN:978-83-281-0532-4 978-83-281-0533-1 97883-240-0532-4 978-83-237-0532-4
Autotagi:beletrystyka druk epika książki literatura literatura piękna opowiadania powieści proza zbiory opowiadań
Powyżej zostały przedstawione dane zebrane automatycznie z treści 9 rekordów bibliograficznych, pochodzących
z bibliotek lub od wydawców. Nie należy ich traktować jako opisu jednego konkretnego wydania lub przedmiotu.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo