Kroniki Imaginarium Geographica: Tu żyją smoki

Tytuł oryginalny:
Here, there be dragons
Autor:
James A. Owen
Tłumacz:
Maciejka Mazan
Wydawcy:
Wydawnictwo Nasza Księgarnia (2008-2010)
Nasza Ksi garnia (2008)
Wydane w seriach:
Kroniki Imaginarium Geographica
ISBN:
978-83-10-11456-3, 978-83-10-11457-0
Autotagi:
druk
książki
powieści
proza
5.0 (4 głosy)

Pierwszy tom znakomitej opowieści fantastycznej. światu ludzi i Archipelagowi Snów zagraża niebezpieczeństwo. Czy opiekunom Imaginarium Geographica - atlasu ziem istniejących w mitach, legendach i bajkach - uda się pokonać mroczne siły? Akcja Tu żyją smoki zaczyna się w Londynie w czasie I wojny światowej. Znana sceneria szybko zmienia się w fantastyczny świat mitów i magii, w którym mówiące zwierzęta prowadzą samochody z silnikami parowymi, Zielony Rycerz strzeże szczątków podupadłego królestwa, a legendarny twórca map mieszka w Wieży Czasu? W Archipelagu Snów żywe Smocze Statki przenoszą bohaterów - a wraz z nimi czytelników - w krainy tak zdumiewające, że pragniemy, by ten sen nigdy się nie skończył.
Więcej...
Wypożycz w bibliotece pedagogicznej
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje
  • Wspaniała książka, lekko się czyta i ciężko się było od niej oderwać. James Owen świetnie połączył różne znane nam już historie jak i postacie. Możemy tam spotakć Kapitana Nemo, potomków króla Artura i ich wieczne konfilkty rodzinne, Zielonego Rycerza, gadajęce bobry Moganę, Herberta Georga Wellsa... Nie możemy zapomnieć o Smokach, w końcu ostrzerzenie o nich zostało napisane na mapie. • Zostaje wybranych trzech onwych opiekunków Imaginarium Geographica - to księga, która zawiera mapy wszystkich światów fantastycznych. Chociaż w książce Jamesa Owena nie są one fantastyczne, a realne. Dzięki niemu możemy stanąć na ich i je podziwiać. Oczywiście zadanie do łatwych nienależy bo oba światy są w nieb­ezpi­ecze­ństw­ie.
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo