Siła kobiet w biznesie:

czego możesz się nauczyć od dziesięciu kobiet sukcesu

Autorzy:
Elżbieta Zubrzycka
Aneta Chybicka
Wydawcy:
GWP Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne (2015-2022)
Legimi (2015-2022)
NASBI (2019)
ebookpoint BIBLIO (2019)
ISBN:
978-83-7489-602-3, 978-83-7489-640-5
Autotagi:
dokumenty elektroniczne
druk
e-booki

Kobiety zmieniają świat, ale jeszcze nie doceniają siebie. Nie wiedzą, jakie dary wnoszą do gospodarki dzięki swojej pracy. Dotąd krytykowane kobiece cechy, takie jak misyjność, uczuciowość, uważność, troskliwość i wiele innych, stanowią wielki niewykorzystany potencjał i zmieniają zimny świat biznesu.

Książka zaczyna się wywiadami z dziesięcioma kobietami sukcesu, które zrobiły zawrotną karierę i piastują najwyższe stanowiska w różnych firmach. Wspaniale mówią one o paniach, zachęcają je do podążania za głosem serca i kierowania się intuicją. Podpowiadają, czego warto się nauczyć od mężczyzn, a czego absolutnie od nich nie przejmować. Wskazują, jak połączyć karierę z rolą żony i matki oraz pielęgnować własny rozwój i duchowość.

Komentarze przedstawione w drugiej części poradnika zaskoczą niejedną czytelniczkę (i czytelnika). Autorki prezentują liczne mocne strony kobiet, jak również ich słabości. Przede wszystkim jednak podkreślają, jak wiele męski świat biznesu może się nauczyć od pań.

Trzecia część książki zawiera sprawdzone ćwiczenia służące zwiększeniu samoświadomości kobiet i przełamaniu zakodowanych schematów. Motywują one do uzewnętrzniania własnego potencjału i rozwijania umiejętności potrzebnych, by odnieść zawodowy i osobisty sukces.

Poradnik jest źródłem rzetelnej wiedzy, a przy tym ma działanie terapeutyczne (czego doświadczyły autorki) i dzięki rozwojowym ćwiczeniom pomaga dokonać w życiu głębokich zmian.

Więcej...
Wypożycz w bibliotece pedagogicznej
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje

Brak recenzji - napisz pierwszą.

Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo