Mroczna bohaterka: Jesienna Róża

Tytuł oryginalny:
Autumn Rose
Autor:
Abigail Gibbs ...
Tłumaczenie:
Stanisław Bończyk
Jędrzej Polak
Wydawcy:
Warszawskie Wydawnictwo Literackie MUZA Sa (2014)
Legimi (2014)
Warszawskie Wydawnictwo Literackie Muza (2013-2014)
Wydane w seriach:
Mroczna bohaterka
Dark heroine
Mroczna bohaterka - Abigail Gibbs
ISBN:
978-83-7758-489-7, 978-83-7758-857-4
978837758574, 978-83-7738-857-4
Autotagi:
druk
fantastyka
książki
powieści
proza
Więcej informacji...
5.0

Dziedziczka tytułu książęcego władającej magią rasy Mędrców, Jesienna Róża Al-Summers, ma piętnaście lat. Mieszka w nudnej nadmorskiej mieścinie w angielskim hrabstwie Devon. Po tajemniczej śmierci swej babci, arystokratki mającej dar jasnowidzenia, która ją wychowała, dziewczyna nie miała innego wyjścia niż przenieść się do nieposiadających magicznych umiejętności rodziców. Jakby nie dość było osobistej tragedii i tego, że musiała opuścić ukochany Londyn, to jeszcze polecono jej objąć stanowisko strażniczki w prowincjonalnej ludzkiej szkole. Róża ma przez dwa lata chronić jej uczniów przed złymi mocami i czarną magią. Te jednak, na szczęście lub nie, przez dłuższy czas nie dają o sobie znać. Jako strażniczka Róża nie ma więc zajęcia, za to jej niecodzienny wygląd i nietypowe umiejętności szybko sprawiają, że staje się obiektem drwin i ostracyzmu. Zdeprymowana i osamotniona popada w coraz głębszą depresję.
Więcej...
Wypożycz w bibliotece pedagogicznej
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje
  • Bardzo dobra, w tej już dużo mniej wątków romantycznych niż w pierwszej części Mrocznej Bohaterki. Trzymała w napięciu do ostatniej strony, podobnie jak poprzednia. Od początku czekałam aż Violet i Róża się spotkają, a Violet podejmie decyzje czy zostać wampirem.(w pierwszej części się nie zdecydowała, jest wegetarianką) Zdecydowanie trzeba przeczytać.
    +2 trafna
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Opis
Autorzy:Abigail Gibbs Abigail Anna Gibs
Tłumaczenie:Stanisław Bończyk Jędrzej Polak
Wydawcy:Warszawskie Wydawnictwo Literackie MUZA Sa (2014) Legimi (2014) Warszawskie Wydawnictwo Literackie Muza (2013-2014)
Serie wydawnicze:Mroczna bohaterka Dark heroine Mroczna bohaterka - Abigail Gibbs
ISBN:978-83-7758-489-7 978-83-7758-857-4 978837758574 978-83-7738-857-4
Autotagi:beletrystyka druk epika fantastyka książki literatura literatura piękna powieści proza reprodukcje
Powyżej zostały przedstawione dane zebrane automatycznie z treści 11 rekordów bibliograficznych, pochodzących
z bibliotek lub od wydawców. Nie należy ich traktować jako opisu jednego konkretnego wydania lub przedmiotu.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo