Tunel

Tytuł oryginalny:
Tunnel vision
Autor:
Gary Braver
Tłumacz:
Agnieszka Kalus
Wydawca:
Wydawnictwo Replika (2011-2012)
ISBN:
978-83-7674-144-4
Autotagi:
druk
książki
powieści
proza
2.0

Na skutek wypadku rowerowego Zack Kashian zapada w śpiączkę. Kiedy budzi się kilka miesięcy później, jest Wielkanoc, a on recytuje Modlitwę Pańską w języku aramejskim. Media ogłaszają go "Cudotwórcą". Choć sam zainteresowany twierdzi, że jest ateistą, przy jego szpitalnym łóżku gromadzą się fanatycy religijni. Przypadek Zacka przyciąga uwagę dr Elizabeth Lurii, która wraz z grupą neurologów prowadzi tajne badania nad doświadczeniami osób bliskich śmierci. Czy unoszenie się w tunelu wypełnionym niebiańskim światłem i spotkania z istotami duchowymi to dowody na życie po śmierci, czy może czysta neurobiologia? Jak wytłumaczyć fenomen, którego doświadczają ci, którzy otarli się o śmierć? Kierując się osobistymi pobudkami, dr Luria pragnie dowieść, że życie po śmierci istnieje. Jej zamożni ewangeliccy mecenasi nie mogą się doczekać dnia, w którym ogłoszą światu największe odkrycie w dziejach ludzkości, które raz na zawsze pogodzi naukę z religią. W którym ujawnią dowody na istnienie Boga. Nikt jednak nie zdaje sobie sprawy, kim po wypadku stał się Zack... (merlin.pl)
Więcej...
Wypożycz w bibliotece pedagogicznej
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje
  • Świetnie się czytało 2 pierwsze części, 3 niestety mnie rozczarowała. Miałam trochę inny pomysł na zakończenie. Mimo wszystko polecam :)
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo