Razem będzie lepiej

Tytuł oryginalny:
One plus one
Autor:
Jojo Moyes
Tłumacz:
Nina Dzierżawska
Wydawcy:
Społeczny Instytut Wydawniczy Znak (2016-20145)
Między Słowami - (2014-2016)
Między Słowami - Społeczny Instytut Wydawniczy Znak (2015)
Wydane w seriach:
Między Słowami
Autotagi:
druk
książki
powieści
proza
Więcej informacji...
4.3 (19 głosów)

Na miejscu Jess każdy miałby dosyć. Pracy na dwa etaty, chodzenia przez cały rok w jednej parze dżinsów, kupowania najtańszych jogurtów na promocji w supermarkecie i wybaczania byłemu mężowi, że nie płaci alimentów. Jednak Jess nie należy do kobiet, które łatwo się poddają. „Damy sobie radę” mogłaby mieć wydrukowane na koszulce. Kiedy okazuje się, że jej córka ma szansę na zdobycie stypendium w wymarzonej szkole, gotowa jest ruszyć na drugi koniec kraju, zabierając ze sobą: jednego problematycznego nastolatka jedną wybitnie uzdolnioną dziewczynkę z chorobą lokomocyjną jednego kudłatego psa o wielkim sercu oraz... przypadkowo spotkanego mężczyznę na życiowym zakręcie, który w krytycznym momencie wyciąga do nich pomocną rękę W niezwykłej podróży bohaterów czeka niejeden zakręt, a za nim wzruszenia, radości, a nawet szczypta romansu. Może ich problemy - realne, rodem z życia a nie z cukierkowego filmu - nie znikną jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki, ale… czy to znaczy, że należy się poddać?
Więcej...
Wypożycz w bibliotece pedagogicznej
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje
  • Minęło już trochę dni odkąd ją przeczytałam ,ale w dalszym ciągu jestem pod jej urokiem. • Jednym z głównych bohaterów jest Jess ,która ma pod opieką dwójkę dzieci ( jedno jest jej męża) . Żeby wiązać koniec z końcem ,musi pracować na dwie zmiany. Jej mąż ,poszedł się wyleczyć do matki i nie łoży nic na dzieci. • Córka Tanzie ma szansę na edukacje w bardzo dobrej szkole i stypendium. Niestety trzeba do niego dołożyć ,więc pojawia się szansa wygrania kasy w konkursie matematycznym. Do Szkocji, pomaga im dostać się ED ,który jest oskarżony o ujawnienie poufnych danych firmowych. To druga postać ,która odgrywa tu niemałą rolę :lol: • Tak zaczyna się podróż obfitująca w rozmaite przygody. Podróż ,która zmieni Eda i Jess. Nie będę się tu rozpisywać ,warto przeczytać i samemu wyrobić sobie zdanie.
    +2 trafna
  • Wzruszająca, pouczająca.
  • Idealna ksiazka jak dla mnie. Pilecam gorąco
  • Bardzo pozytywna powieść pełna humoru i zwrotów akcji. Ciekawa postać głównej bohaterki.
1 2
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Opis
Autor:Jojo Moyes
Tłumacz:Nina Dzierżawska
Redakcja:Ewa Polańska Aleksandra Kamińska Alicja Gałandzij
oraz:Nina Dzierżawska
Wydawcy:Społeczny Instytut Wydawniczy Znak (2016-20145) Między Słowami - (2014-2016) Między Słowami - Społeczny Instytut Wydawniczy Znak (2015)
Serie wydawnicze:Między Słowami
ISBN:978-83-240-2692-0 978-83-240-3758-2 978-83-240-3761-2 83-240-3758-2 978-83-240-3578-2
Autotagi:audiobooki beletrystyka druk epika książki literatura literatura piękna nagrania powieści proza
Powyżej zostały przedstawione dane zebrane automatycznie z treści 34 rekordów bibliograficznych, pochodzących
z bibliotek lub od wydawców. Nie należy ich traktować jako opisu jednego konkretnego wydania lub przedmiotu.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo