Dar strachu:

jak wykorzystywać sygnały o zagrożeniu, które ostrzegają nas przed przemocą i zapewniają przeżycie

Tytuł oryginalny:
Gift of fear
survival signals that protect us from violence
Autor:
Gavin De Becker
Tłumacz:
Andrzej Jankowski
Wydawcy:
Media Rodzina of Poznań (1998-2003)
Media Rodzina (1998)
ISBN:
978-83-85594-64-2, 83-85594-67-7
Autotagi:
druk
książki
4.0

To podstawowy i pełen troski podręcznik dla ludzi chcących zapewnić bezpieczeństwo sobie i swojej rodzinie. Autor na podstawie własnych przeżyć i wieloletnich doświadczeń zawodowych doszedł do wniosku, że prawdziwy strach jest darem, w który wyposażyła nas natura. Wykorzystując w pełni intuicyjną wiedzę o ludziach, książka ta pomoże odróżnić realne niebezpieczeństwo od wyimaginowanego oraz żyć ufniej i bezpieczniej.
Więcej...
Wypożycz w bibliotece pedagogicznej
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje
  • Niezbyt głębokie, ale jasne i zrozumiałe rozważania o mechanizmie strachu, jako o najważniejszym być może sposobie odbierania otaczającej nas rzeczywistości. Przy okazji autor opisuje przypadki aktów terr­orys­tycz­nych­, szantaży, stalkingu od intrygującej strony nie znanej z przekazów medialnych. Kilka mądrych uwag i zasad do zapamiętania na co dzień.
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo