Wdówki futbolowe

Autor:
Karolina Macios
Wydawcy:
Znak Litera Nova (2012)
Znak Litera Nova - Społeczny Instytut Wydawniczy Znak (2012)
Społeczny Instytut Wydawniczy Znak
Wydane w seriach:
Znak Litera Nova
ISBN:
978-83-240-1700-3
Autotagi:
dokumenty elektroniczne
druk
książki
powieści
proza
3.0

Dziś dołączyłam do sporego grona kobiet, które muszą wyznać: "Mój mąż mnie zdradza". Nie dość, że mnie zdradza, to jeszcze robi to w naszym mieszkaniu, na kanapie przed telewizorem i na moich oczach. Z jedenastką spoconych i umorusanych błotem i trawą facetów. Muszę was zmartwić, drogie panie: czeka was taki sam los. Nie wierzycie? Rozejrzyjcie się dookoła, wszędzie widać zapowiedź apokalipsy: Euro 2012 (Liga Mistrzów/Liga Europy/Mundial 2014*) nadciąga! *niepotrzebne skreślić. Wdówki futbolowe Karoliny Macios to błyskotliwa opowieść o tym, co dzieje się z kobietami, gdy całą Polskę ogarnia futbolowy szał.
Więcej...
Wypożycz w bibliotece pedagogicznej
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje
  • Już za parę chwil rozpocznie się kolejne wielkie święto futbolu – mężczyźni oddadzą się kibicowaniu, a kobiety... no cóż, będą mieć dużo czasu do zagospodarowania. Zachęcamy więc dzisiaj do sięgnięcia po książkę Karoliny Macios „Wdówki futbolowe”. • Pod tym, jakże wymownym, tytułem kryje się historia Marty – 38 letniej dobrze zapowiadającej się pisarki, mężatki, matki ośmiolatka, która oczekuje narodzin drugiego dziecka. Poznajemy również jej męża, który nagle odkrywa w sobie zamiłowanie do futbolu. A, że akurat trwają rozgrywki Euro, to z pełnym zaangażowaniem oddaje się swojemu hobby. Nie obywa się to oczywiście bez wpływu na życie rodzinne. • Codzienne perypetie bohaterów rozśmieszą Was do łez, ale także zmuszą do refleksji. Pokażą, że ideały są tylko w bajkach, a wiele kobiet przeżywa podobne problemy i rozterki. Idealna lektura na czerwcowy wieczór, kiedy w tle będzie słychać mecz. am.
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo