Boso w parku

Tytuł oryginalny:
Barefoot in the park
Reżyseria:
Gene Saks (1921-2015)
Aktorzy:
Robert Redford
Jane Fonda
Kompozytor:
Neal Hefti (1922-2008)
Producent:
Paramount Pictures
oraz:
Neil Simon (1927-2018)
Wydawca:
Imperial CinePix (2008)
Autotagi:
DVD
filmy
filmy i seriale
3.0

Neil Simon, mistrz komedii z Brodwayu, przekształca sztukę teatralną o młodym, konserwatywnym prawniku i jego nietuzinkowej narzeczonej w klasyczną komedię romantyczną. Robert Redford gra Pana Poważnego, a Jane Fonda jego młoda żonę, która ponad wszystko przedkłada dobra zabawą. Kiedy uniesienia miodowego miesiąca ustępują codziennej rutynie, a ona przeobraża się w kurę domową pilnującą małego mieszkania na piątym piętrze (bez windy), małżeńska harmonia zmienia się w tragikomiczną huśtawkę niespełnionych marzeń. Do tego dochodzi narzekająca teściowa i filtrujący z nią starszy sąsiad. Czy młodzi mają szansę na happy end?
Więcej...
Wypożycz w bibliotece pedagogicznej
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje
  • Ciepła komedia romantyczna o miodowym miesiącu młodego małżeństwa, w czasach (lata 60.te), gdy zarabianie pieniędzy należało do męża a żona zajmowała się urządzaniem domu oraz umilaniem życia ukochanemu. Z dzisiejszej perspektywy trochę dziwnie to wygląda,ale warto obejrzeć ten film-dla porównania.
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo