Zagrożenia w internecie

Inne tytuły:
chroń swoje dziecko
niezbędny poradnik dla odpowiedzialnych rodziców
Autor:
John Lenardon
Wydawca:
Wydawnictwo Helion (2007)
ISBN:
978-83-246-0914-7, 978-83-246-0614-7
Autotagi:
druk
poradniki
wychowanie
Więcej informacji...

Niezbędny poradnik dla odpowiedzialnych rodziców Na jakie zagrożenia trzeba zwrócić szczególną uwagę? Jak sprawdzić, czym dziecko zajmuje się w internecie? Jakich programów używać, aby zapewnić bezpieczeństwo w sieci? Internet to wspaniałe narzędzie do wyszukiwania informacji, nawiązywania nowych znajomości czy szybkiego i wygodnego komunikowania się z przyjaciółmi. Jednak łatwość dostępu do sieci powoduje, że wiele osób wykorzystuje ją do nieetycznych celów lub publikuje witryny WWW, których nigdy nie udostępniłbyś swoim dzieciom. Zagrożenia czyhające w internecie, takie jak oszustwa i wyłudzenia czy łatwy dostęp do treści pornograficznych oraz gier hazardowych, są obecnie dość dobrze znane opinii publicznej. Gorzej jest ze znajomością skutecznych narzędzi do ochrony użytkowników sieci, dlatego wiele osób niepotrzebnie ogranicza dostęp do tego niezwykle przydatnego medium. "Zagrożenia w internecie. Chroń swoje dziecko" to doskonały poradnik dla wszystkich rodziców, którzy chcą lepiej poznać problemy związane z korzystaniem z internetu oraz techniki ochrony swoich dzieci przed niebezpieczeństwami. Czytając tę książkę, dowiesz się, co grozi Twoim pociechom w trakcie korzystania z internetu oraz nauczysz się, jak przekazać im tę wiedzę i uwrażliwić je na zagrożenia. Poznasz sposoby monitorowania pracy swych dzieci w sieci, a także zaczniesz używać skutecznych narzędzi do zapewniania im bezpieczeństwa. Elementy internetu i jego funkcjonowanie Zagrożenia związane z korzystaniem z sieci Komunikowanie się z dziećmi i rozmowy o pracy w internecie Monitorowanie i kontrolowanie korzystania z sieci Stosowanie narzędzi zapewniających bezpieczeństwo Śpij spokojnie i pozwól swym dzieciom bezpiecznie korzystać z dobrodziejstw ery internetu.
Więcej...
Wypożycz w bibliotece pedagogicznej
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje

Brak recenzji - napisz pierwszą.

Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Opis
Inne tytuły:chroń swoje dziecko niezbędny poradnik dla odpowiedzialnych rodziców na jakie zagrożenia trzeba zwrócić szczególną uwagę? Jak sprawdzić, czym dziecko zajmuje się w internecie? Jakich programów używać, aby zapewnić bezpieczeństwo w sieci?
Autor:John Lenardon
Tłumacz:Julia Szajkowska
Wydawca:Wydawnictwo Helion (2007)
ISBN:978-83-246-0914-7 978-83-246-0614-7
Autotagi:druk książki literatura literatura stosowana poradniki poradniki i przewodniki wychowanie
Powyżej zostały przedstawione dane zebrane automatycznie z treści 5 rekordów bibliograficznych, pochodzących
z bibliotek lub od wydawców. Nie należy ich traktować jako opisu jednego konkretnego wydania lub przedmiotu.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo