52 powody dla których nienawidzę mojego ojca

Inne tytuły:
Pięćdziesiąt dwa powody dla których nienawidzę mojego ojca
Autor:
Jessica Brody
Wydawcy:
Legimi (2016)
Fabryka Słów (2013-2016)
ISBN:
978-83-7574-894-9
Autotagi:
druk
powieści
3.0

Historia Kopciuszka opowiedziana od tyłu. Zbliża się najszczęśliwszy moment w życiu Lex. W dniu swoich osiemnastych urodzin ma otrzymać od "kochającego tatusia" czek na 25 milionów dolarów. To jej upragniona swoboda i wolność, która należy się "z urodzenia" każdemu członkowi rodziny. Tymczasem ojciec odracza środki z funduszu powierniczego o 52 tygodnie. Młoda celebrytka znana dotychczas z pierwszych stron gazet, kanałów informacyjnych oraz imprez dla vipów, musi poznać smak pracy. Barack Obama i Madonna pierwsze kroki robili w barach szybkiej obsługi. Walt Disney zaczynał jako gazetowy. Rod Stewart był grabarzem.
Więcej...
Wypożycz w bibliotece pedagogicznej
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje
  • W księżce w prosty sposób pokazane jest jak wygląda życie milionerów. Ojciec wielki i szanowany biznesmen, który nie spędza czasu z rodziną. No chyba, ze wymaga tego jakaś ważna "rodzinna" impreza, na której zjawiają się reporterzy. Córka prowadzi beztroskie życie. Zero obowiązków, same wypady na zakupy,imprezy... A co za tym idzie pojawiają się wybryki nastolatki ale tatuś za pomocą pieniędzy ukryje wszystkie wpadki nastolatki. • Lexi na swoje 18 urodziny miała dostać nakład powierniczy na sume 25 milionów. Jednak po swoim ostatnim wybryku, jakim było wiechanie w witrynę sklepu samochodem pod wpływem alkoholu, ojciec postanawia odłożyc przekazanie czeku o 52 tygodnie. W tym czasie Lexi miała wykonywać różne prace np. sprzątanie, praca w kwiaciarni, kelnerowanie. Jak się można było spodziewać nastolatka zaczęła się buntować z tego powodu. Jednak po pewnym czasie zrozumiała że najlepiej będzie jak pokaże wszystkim że podoła temu zadaniu. • Książka pokazuje że pieniądze nie dają szczęścia. Owszem z nimi jest nam łatwiej. Ale czy zastąpią nam rodzinę? Na przykładzie Lexi pokzane jest że mimo posiadania pieniędzy czuła się samotna, wszystkich gier i zabaw uczyli ją służący a nie ojciec. Zwykla praca, jaką większość z nas wykonuje, naczuczyła Lexi że nie warto być egoistą. Że w życiu nie liczą się same imprezy i świetna zabawa.
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo