Będziesz następny

Tytuł oryginalny:
You're next
Autor:
Gregg Andrew Hurwitz
Tłumacz:
Ewa Wojtczak
Wydawca:
Wydawnictwo Albatros Andrzej Kuryłowicz (2014)
ISBN:
978-83-7885-681-8, 978-83-7985-035-8
Autotagi:
beletrystyka
dokumenty elektroniczne
druk
e-booki
powieści
proza
4.0 (2 głosy)

Mike Winegate miał trudne dzieciństwo - był pozostawiony na placu zabaw w wieku czterech lat i wychował się w domu dziecka. Nikt nigdy się po niego nie zgłosił, a on ma mgliste wspomnienie o swoich rodzicach. Jako dorosły może wreszcie żyć tak, jak zawsze tego chciał. Ma piękną żonę Annabel, cudowną córkę, a odnosząca sukcesy firma gwarantuje pewną przyszłość dla nich wszystkich. Dopóki przeszłość Mike'a nie zaczyna ich prześladować. Ktoś zaczyna im grozić, ale policja wydaje się być bardziej zainteresowana mroczną przeszłością mężczyzny. Ponieważ Mike nie ma się do kogo zwrócić, dzwoni do Shepa - niezwykle niebezpiecznego faceta i starego przyjaciela Mike'a.
Więcej...
Wypożycz w bibliotece pedagogicznej
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje
  • Bardzo dobra sensacja! Trudno się oderwać od książki.Cały czas czułam napięcie, strach przed napastnikami, bo oni pojawiali się w najmniej spodziewanym momencie i jednocześnie ciekawość o co tu chodzi? Bardzo dziękuję Marzin, u Ciebie zawsze znajdę coś dobrego w tym gatunku. Polecam oczywiście!!
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo