Sekretne życie CeeCee Wilkes

Tytuł oryginalny:
The secret life of Ceecee Wilkes
Autor:
Diane Chamberlain ...
Lektor:
Maria Kozłowska
Tłumacz:
Tomasz Wilusz
Wyd. w latach:
2013 - 2023
ISBN:
978-83-7839-442-6, 978-83-7839-912-4
978378394426, 978-83-7839-442-0
Autotagi:
audiobooki
dokumenty elektroniczne
druk
e-booki
powieści
proza
Więcej informacji...
5.0

Jeśli wyzna prawdę, na zawsze straci córkę. Jeśli prawdę zatai, nigdy nie odzyska siebie.

W 1977 roku zaginęła ciężarna Genevieve Russell. Dwadzieścia lat później policja odnajduje jej szczątki, a Timothy Gleason zostaje oskarżony o zabójstwo. Dziecko jednak zniknęło bez śladu.

CeeCee Wilkes wie, w jakich okolicznościach umarła Genevieve Russell – widziała wszystko na własne oczy. I wie, co się stało z jej dzieckiem. Teraz Timothy’emu Gleasonowi grozi kara śmierci, a ona stoi w obliczu wyboru. Powiedzieć prawdę i zniszczyć swoją rodzinę. Albo pozwolić niewinnemu człowiekowi umrzeć, by chronić życie zbudowane na kłamstwie.

Obwołana „nadzwyczajnie utalentowaną pisarką” przez „Literary Times”, autorka światowych bestsellerów Diane Chamberlain przedstawia pełną wzruszeń, pasjonującą opowieść, w której analizuje konsekwencje matczynej desperacji, zbyt daleko posuniętej miłości i decyzji, która zaciera granicę między dobrem a złem.

Diane Chamberlain to Jodi Picoult amerykańskiego Południa.

Mary Alice Monroe

Diane Chamberlain to nadzwyczajnie utalentowana pisarka! Każda jej książka to prawdziwa perła.

„Literary Times”

Niezwykła i poruszająca lektura. Opowieść, której nie można zapomnieć.

ROMANCE READERS CONNECTION

Chamberlain napisała pasjonującą powieść, z postaciami, które dzięki swojej dobroci i słabościom stają się rzeczywiste.

„Booklist”

Podobnie jak w poprzednich książkach, także i tu Chamberlain snuje porywającą opowieść pełną intrygujących postaci.

„Publishers Weekly”

Diane Chamberlain jest wielokrotnie nagradzaną autorką dwudziestu powieści, w tym „Prawa matki”, „Kłamstw”, „Tajemnicy Noelle” i „Szansy na życie”; mieszka w Karolinie Północnej i aktualnie pracuje nad swoją następną powieścią.

Więcej...
Wypożycz w bibliotece pedagogicznej
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje
  • Fajnie się czyta, ciągle coś się dzieje. Polecam.
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Opis
Inne tytuły:Secret life of CeeCee Wilkes,
Autorzy:Diane Chamberlain Tomasz Wilusz
Lektor:Maria Kozłowska
Tłumacz:Tomasz Wilusz
Wydawcy:Stowarzyszenie Pomocy Osobom Niepełnosprawnym Larix im. Henryka Ruszczyca (2023) Legimi (2018) Wydaw. Prószyński i Spółka (2013-2018) Prószyński Media (2013) NASBI (2013) ebookpoint BIBLIO (2013)
ISBN:978-83-7839-442-6 978-83-7839-912-4 978378394426 978-83-7839-442-0
Autotagi:audiobooki beletrystyka CD czytak dokumenty elektroniczne druk e-booki epika książki literatura literatura piękna MP3 nagrania powieści proza rodzina zasoby elektroniczne
Powyżej zostały przedstawione dane zebrane automatycznie z treści 15 rekordów bibliograficznych, pochodzących
z bibliotek lub od wydawców. Nie należy ich traktować jako opisu jednego konkretnego wydania lub przedmiotu.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo