Kuchnia i medycyna

Autorzy:
Julian Aleksandrowicz (1908-1988)
Irena Gumowska (1912-1991) ...
Wydawcy:
Agencja Wydawnicza Ad Oculos Andrzej Żmuda Krzysztof Żmuda (2009-2010)
Oficyna Wydawnicza Warta (1979-1997)
Zakład Wydawnictw i Nagrań Polskiego Związku Niewidomych (1982)
Autotagi:
druk
książki
Więcej informacji...
4.0

Książka ukazuje zależności między dietą a zapadaniem na choroby cywilizacyjne. Wykorzystując wiedzę z zakresu zdrowego odżywiania i medycyny, przedstawia sposoby profilaktyki schorzeń występujących w naszym społeczeństwie z dużą częstotliwością. Części książki poświęcone są poszczególnym składnikom mineralnym i schorzeniom związanym z ich niewystarczającym spożyciem lub nieprawidłowym metabolizowaniem. Rozdziały wzbogacone zostały w przepisy na dania bogate w opisywane składniki odżywcze.
Więcej...
Wypożycz w bibliotece pedagogicznej
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje
  • Tytuł jest nieco mylący - nie ma tu nic o kuchni w dosłownym tego słowa znaczeniu czyli jak zdrowo gotować. Jest za to sporo informacji o mikroelementach i witaminach. O ich zbawiennym lub nie wpływie na nasz organizm. Kolejne rozdziały w książce poświęcone są jednemu lub kilku pierwiastkom (witaminom), które są "wałkowane" na przeróżne sposoby. Od informacji historycznych (kto i kiedy coś odkrył), przez informacje na co działają po informacje czysto dietetyczne. • Generalnie - bardzo przydatna książka, napisana w czasach "przed wikipedycznych", zawierająca sporo interesujących informacji i ciekawostek dla osób chcących pomóc swojemu zdrowiu lub będących zwyczajnie "hipochondrykami".
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Opis
Autorzy:Julian Aleksandrowicz (1908-1988) Irena Gumowska (1912-1991) Zofia Aleksandrowicz
Lektor:W. Olewniakowa
Fotografia:Katarzyna Szymkiewicz
Ilustracje:Stanisław Szczuka
Wydawcy:Agencja Wydawnicza Ad Oculos Andrzej Żmuda Krzysztof Żmuda (2009-2010) Oficyna Wydawnicza Warta (1979-1997) Zakład Wydawnictw i Nagrań Polskiego Związku Niewidomych (1982)
ISBN:83-225-0038-6 83-225-0122-6 83-87934-09-7 83-902595-5-9 978-83-7613-033-0 83-225-0122-6 82-225-0122-6
Autotagi:audiobooki druk książki literatura literatura stosowana nagrania podręczniki poradniki poradniki i przewodniki publikacje popularnonaukowe
Powyżej zostały przedstawione dane zebrane automatycznie z treści 117 rekordów bibliograficznych, pochodzących
z bibliotek lub od wydawców. Nie należy ich traktować jako opisu jednego konkretnego wydania lub przedmiotu.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo